Головна Статті На притулки для постраждалих від гендерно зумовленого насильства виділено 247 мільйонів

На притулки для постраждалих від гендерно зумовленого насильства виділено 247 мільйонів

1
778

125 громад отримають державні кошти для створення та покращення діяльності спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Про це інформує Міністерство соціальної політики України.

Така ініціатива держави реалізовується у межах міжнародних ініціатив «Партнерство Біарріц» та «Коаліції дій для сприяння досягненню гендерної рівності». Загалом на створення спеціалізованих служб підтримки виділили 247 мільйонів гривень.

Галина Скіпальська, виконавча директорка МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», експертка бази «Спитай жінку», зазначає, що виділення коштів – це лише перший крок. Адже надання послуг особам, які постраждали від насильства має бути комплексним, де взаємодіють різні служби і різні громади між собою.

«Щоби притулок якісно надавав послугу і виводив жінку у такий стан, після якого вона може безпечно і економічно незалежно від кривдника жити, потрібно мати гарну співпрацю із різними структурами, зокрема і з організаціями громадянського суспільства. Це комплексна взаємодія поліції, медиків, освітян, соцслужб, громадських організацій… Тому потрібно не просто побудувати фізичну будівлю і закупити обладнання. Потрібно навчити спеціалістів новостворених служб працювати за стандартами, а також проводити навчання для всіх, хто виявлятиме постраждалих та надаватиме послуги. Іншими словами – побудувати систему в своїх громаді чи місті», – коментує експертка.

Читайте також: Україна приєдналася до «Партнерства Біарриц» з утвердження гендерної рівності

До кінця року в Україні буде створено 28 нових притулків, 39 нових денних центрів, 58 нових консультативних служб та придбають 40 автомобілів для мобільних бригад, які діятимуть при притулках. Виділені кошти громади можуть витратити на ремонт, закупівлю техніки та автомобілів. Натомість всі інші витрати має забезпечувати громада.

 «У соціальній сфері я працюю більше 15 років і більше – 12 у сфері надання соціально-психологічних послуг жінками, які постраждали від насильства. І це вперше держава виділяє такі значні кошти на цю сферу. Це дуже гарне і прогресивне рішення держави. Важливо, що це не якась нав’язана ініціатива «згори», а бажання і відповідальність самих громад. Вони подавали пакети документів, гарантійні листи, якими обіцяли створити притулки чи мобільні бригади, і будуть їх утримувати. І це теж своєрідний виклик для громад. Оскільки вони спочатку мають швидко провести тендери і придбати все потрібне, а потім – забезпечити якісне функціонування цих просторів.

Тепер наше завдання як громадського сектору прослідкувати, аби ці кошти були витрачені прозоро та доцільно, і у громадах були створені притулки, денні центри, мобільні бригади, які б надавали послуги на європейському рівні», – підсумовує Галина Скіпальська.  

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті