Головна Статті Відстоювати права жінок в Україні небезпечно – дослідження

Відстоювати права жінок в Україні небезпечно – дослідження

1
633
Ситуація щодо переслідування правозахисників і громадських активістів на підконтрольній уряду України території в другому кварталі 2021 року

Боротьба за права жінок потрапила у трійку лідерів «небезпечного активізму». Такими виявилися результати дослідження «Активізм: 2021. Моніторингова доповідь щодо переслідування активістів і правозахисників. Квітень – червень, 2021» Центру прав людини ZMINA.

Усього за перше півріччя 2021 року на підконтрольній Україні території зафіксували 53 випадки переслідування за громадську діяльність.

Моніторингова доповідь щодо переслідування активістів і правозахисників

Читайте також: На притулки для постраждалих від гендерно зумовленого насильства виділено 247 мільйонів

Як зазначають у ZMINA, за перші 6 місяців 2021 року випадки переслідування за громадську діяльність дещо почастішали, ніж за аналогічний період минулого року (тоді зафіксували 50 інцидентів). Це може вказувати на незначне зростання рівня агресії щодо правозахисників та антикорупційних активістів в ­Україні.

«Дійсно відбувається пожвавлення деяких негативних процесів, зокрема діяльності ультраправих угруповань: як офлайнової, коли вони намагаються зривати заходи або вчиняють напади, так і онлайн. З іншого боку – і це добре на перспективу – активісти частіше повідомляють про тиск на себе і тому ми можемо виявити більше випадків та реагувати на них», – сказала дослідниця ZMINA Анастасія Москвичова.

Зокрема один з випадків, які зафіксував моніторинг щодо нападів на активістів та активістів, що виступають за права жінок, трапився 11 травня 2021 року. Тоді громадська організація «Феміністична майстерня» повідомила про вимушене скасування лекції у Львові для школярів на тему сексуальної освіти через тиск із боку ультраправого угруповання «Традиція і порядок». Лекцію повинна була проводити активістка і блогерка Ксенія Термасіна. За словами Термасіної, вона планувала розповідати про перший секс і контрацепцію, про що повідомила у сторіз на своїй інстаграм-сторінці. Після цього їй стали надходити повідомлення з погрозами та образами, через що вона була змушена зробити контент на своїй сторінці непублічним.

«Традиція і порядок» оголосила про намір провести мітинг біля Ратуші з вимогою заборонити згадану лекцію. В анонсі до акції ультраправі безпідставно звинуватили активістку в «психічних порушеннях», «ненависті до православних та грекокатоликів» і назвали її «збоченою». Серед іншого, про це висловився депутат міськради від партії «Голос» Ігор Шолтис. Він опублікував у своєму фейсбуку скриншоти з інстаграму Термасіної та назвав активістку «аморальною субстанцією, яка агресивно пропагує знищення сімейної цінності та етичних норм серед підлітків».

Також в моніторинг потрапив випадок від 27 травня, коли під час бійки з активістом боротьби за Білицький ліс стався фізичний напад на депутатку Коцюбинської селищної ради Олени Сокотюк.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті