У Казахстані феміністки зазнають утисків та погроз. Цього тижня в Актобе представниць правозахисної групи «Фемініта», які мали намір провести тренінг із захисту прав жінок, у тому числі ЛГБТ, зустріли антигендерною акцією. Про це пише Current Time.
«Землі батирів хочуть захопити ті, що збилися зі шляху. Вони хочуть знищити наше майбутнє. Ми вважаємо, що це злочин проти ісламу і народу», – говорить учасник акції місцевий житель Еркебулан Кулбасов.
Чоловіки – учасники антигендерного протесту в Актобе навіть написали листа місцевим органам влади із вимогою не пускати активісток у місто через те, що вони «пропагують чужі цінності».
Читайте також: «Нетрадиційна» Ана: Як жінка-ЛГБТ керує урядом у патріархальній країні
У Казахстані це не перший випадок протестів щодо активісток, які проводять тренінги із протидії гендерно зумовленому насильству, зокрема і для жінок з уразливих груп. За останній місяць аналогічні акції відбулися також у Караганді та Шимкеті. Зокрема у Караганді десятки розлючених чоловіків намагалися прорватися в будівлю, де проходив захід. Втихомирити натовп змогли лише поліцейські і спецназ, при цьому активісток та учасників тренінгу довелося евакуювати. Під час евакуації в них кидали пластикові пляшки й вигукували образи, заклики до вбивства та слова «Аллах акбар».
Співзасновниця групи «Фемініта» Гульзада Сержан, із якою сконтактувалося наше видання, зазначає, що провокації роблять спеціально, щоб дискредитувати активісток:
«За час карантину в Казахстані сформувалася антигендерні групи, які цілеспрямовано займаються булінгом правозахисниць. Вони представляють наші акції як «ЛГБТ-паради», «концерт геїв», «акції на яких розбещуватимуть малолітніх» тощо. Хоча, звісно, нічого такого ми не робимо й не плануємо».
Вона також поділилися відчуттями, що місцеві правоохоронні органи, на її думку, схвалюють такі рухи і підтримують їх.
«Ми звернулися до правоохоронних органів із заявою в декількох містах, де сталися напади і погрози. Замість боротьби проти екстремістськи налаштованих чоловіків, які закликають до насильства проти ЛГБТ-людей, правоохоронні органи насильно під конвоєм випроваджують нас зі своїх міст», – розповіла Гульзада Сержан.
Представниці «Фемініти» звернулися до президента країни із проханням про захист від насильства.
Жінки: 50%