Головна Статті Сила в нас: про що говорили на Конгресі жінок у Польщі?

Сила в нас: про що говорили на Конгресі жінок у Польщі?

4
1,096

У Вроцлаві відбувся XIV Конгрес жінок. Цьогоріч захід пройшов під гаслом «Сила в нас». Представниці Українського жіночого конгресу долучилися до події, повідомляється на сторінці Конгресу в Фейсбуку. Про що йшлося, які питання обговорювали і про що дискутували учасниці — читайте в короткому огляді.

Польський Конгрес жінок став натхненням для Українського жіночого конгресу

Співзасновниця Українського жіночого конгресу Світлана Войцеховська під час однієї з дискусійних панелей наголосила на важливості відбудови України вже зараз:

«Польський Конгрес жінок став натхненням для Українського жіночого конгресу. Протягом 6 років нашої роботи ми тісно співпрацюємо з Конгресом жінок. Та під час війни українці особливо відчули підтримку Польщі. Починати відбудову України потрібно вже зараз. Основною темою нашого регіонального конгресу в липні стала ідея відбудови України вже сьогодні. Ми мусимо думати, які професії будуть затребувані, хто буде відбудовувати країну. Ми маємо навіть у цей складний час продовжувати феміністичний рух, нам важливо не втратити наші здобутки щодо прав жінок», — заявила Войцеховська. 

Залучення жінок до політичного лідерства

У межах Конгресу жінок вона також провела зустріч із Конгресом жінок Ісландії, який має понад столітню історію (був створена в 1907 році). Войцеховська висловила впевненість, що в організацій спільні цінності. 

«Одне з основних завдань під час створення УЖК було залучення жінок до політичного лідерства. До того, як ми разом із трьома співзасновницями створили Український жіночий конгрес, кількість жінок в політиці налічувала 14%. Зараз ця цифра виросла до 21%», — зауважила Войцеховська.

Тим часом у Ісландії кількість політичних лідерок у державному та громадському управлінні сягає понад 50%, а парламенті 47% представників — жінки.

«Ми фасилітуємо участь жіночих організацій в публічних дискусіях, розповідях про свою діяльність. Цьогоріч ми мали багато дискусій про еміграцію, сексуальний аб’юз, рівність в оплаті праці», — розповіли представниці Конгресу жінок Ісландії.

Проблеми і виклики, які виникають перед жіночими організаціями

Також під час конгресу відбувся круглий стол громадських організацій України та Польщі. Учасниці заходу обговорили проблеми і виклики, які виникають перед організаціями сьогодні.

Серед головних це:

  • неналежна оцінка знань та компетенцій українських вимушених переселенців та переселенок та різниця в оплаті праці;
  • брак інформації щодо здоров’я, освіти, працевлаштування;
  • брак психологічної підтримки для біженок;
  • відсутність родинних зв’язків, підтримки сім’ї та кола спілкування.

Почути історії українок

Крім того, повідомляється, що від час спеціального виступу в межах XIV Конгресу жінок регіональні представниці Українського жіночого конгресу поділилися із гостями історіями війни та непростим досвідом громадської, волонтерської діяльності під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Так, регіональна представниця УЖК у Запоріжжі Анжеліка Бєлова під час панельної дискусії зазначила, що війна матиме серйозні наслідки, тому розвивати ініціативи та залучати до них молодь вкрай важливо:

«Ми хочемо і вже боремося за свободу, демократичні цінності та незалежність нашої країни та всього світу. Сьогодні багато молодих людей, активістів, правозахисників захищають нашу країну на передовій, боряться із терористичною країною, яка вбиває наших людей, знищує цивільні будинки, школи, культурні пам’ятки. Зараз ми хочемо донести всім країнам ЄС, що наша перемога у цій війні – це гарантія безпеки всього світу, ми хочемо впливати на поставки зброї, які допоможуть перемогти нам спільного ворога», — зауважила Бєлова.

Разом розвивати горизонтальні зв’язки між жіночими спільнотами Польщі та України

Українки висловили вдячність польським колежанкам за багаторічну співпрацю та партнерство. Адже цінності, які поділяють та просувають український та польський жіночий рух, допомогли вистояти в найтемніші часи. Саме жіночі організації Польщі першими відреагували на нагальні потреби українок та українців, мобілізовуючи свої громади на доступ до першочергових послуг та вирішення гуманітарних питань.

Радниця УЖК Ірина Дробович наголосила, що спільне завдання Українського жіночого конгресу та Польського конгресу жінок — разом розвивати горизонтальні зв’язки між жіночими спільнотами Польщі та України.

«Ми розраховуємо на вашу підтримку та будемо готові поділитися власним досвідом. Ми запрошуємо спільноту громадських жіночих організацій Польщі до партнерства з Українським жіночим конгресом, і будемо раді підтримати спільні польсько-українські ініціативи для повоєнної відбудови України, у яких жінки з чоловіками відіграватимуть рівноцінну роль. Наше спільне завдання – забезпечити жінкам доступ до ухвалення рішень та справедливого розподілу ресурсу у процесі відбудови України», — сказала Дробович.

Вона також додала, що війна насправді випробовує не лише Україну, але також і Польщу. 

«Солідарність українських та польських жінок — це частина нашого спільного успіху, перемоги України та перемоги усієї Європи!», — підсумувала радниця УЖФ.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті