Головна Статті Гендерна рівність продовжує тривалість життя — дослідження

Гендерна рівність продовжує тривалість життя — дослідження

1
1,760

Що менший гендерний розрив, то довше живуть не лише жінки, а й чоловіки. Про це свідчать дані звіту Всесвітнього економічного форуму, пише Главком.

Такі глобальні події, як зростання вартості життя, пандемія, конфлікти всередині країн та між ними, а також міграція населення, гальмують досягнення рівності між чоловіками та жінками. Збільшення гендерного розриву заважає людям жити краще та довше, припускають вчені.

«Багато чинників, які визначають тривалість нашого життя, наприклад, умови роботи, вплив забруднення, доступ до медичної допомоги, освіта, дохід і соціальна підтримка, — залежать від гендерних відмінностей у всьому світі», — розповіла авторка дослідження доктор Кет Піньо-Гомес.

Читайте також: Гендерно орієнтоване врядування: як рівність робить людей щасливішими

Зменшення гендерно горозриву продовжує всім життя мінімум на 10%

Щоб з’ясувати, чи пов’язана гендерна рівність із очікуваною тривалістю життя (від звичайної відрізняється тим, що передбачає таку ж смертність, як і зараз), дослідники користувалися глобальним індексом гендерного розриву. Вони взяли з нього такі параметри, як економічні, політичні можливості та рівень освіти жінок.

«Коли країни досягають більшого прогресу в напрямку гендерної рівності, а жінки отримують можливість повніше брати участь у політичному, економічному та соціальному житті, усе суспільство отримує переваги», — додали вчені.

Згідно з результатами дослідження, гендерна рівність в освіті найсильніше пов’язана зі зростанням тривалості життя як жінок, так і чоловіків. І загалом зменшення гендерного розриву мінімум на 10% продовжує всім життя.

Жодна країна ще не досягла повного гендерного паритету

У 146 країнах, охоплених індексом 2022 року, гендерний розрив у здоров’ї та виживанні скоротився на 95,8%, освітній рівень —на 94,4%, економічна участь і можливості — на 60,3%, а політичні можливості — на 22%.

Хоча жодна країна ще не досягла повного гендерного паритету, 10 найбільших економік усунули принаймні 80% своїх гендерних розривів, а Ісландія (90,8%) лідирує в світовому рейтингу. Ісландія також залишається єдиною країною, яка усунула понад 90% свого гендерного розриву.

Читайте також: Gender Gap – 2021: Розрив збільшується, Україна втратила 15 позицій

Інші скандинавські країни, такі як Фінляндія (86%, 2 місце), Норвегія (84,5%, 3 місце) і Швеція (82,2%, 5 місце), увійшли до першої п’ятірки, а також інші європейські країни, такі як Ірландія (80,4%) і Німеччина (80,1%) ) на 9 і 10 місцях відповідно.

Рейтинг України Гендер геп

Україна ж посідає 81 місце у рейтингу із загальним балом 0,707 (що ближче до 1 — то вищий рейтинг країни). Набільший бал Україна має у можливостях доступу до освіти, найменший — у політичній залученості жінок. У 2021 році Україна посіла 74 місце серед 156 країн.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті