Представниці українських жіночих організацій здійснили адвокаційну поїздку до Брюсселя. Українські активістки зустрілися із представниками та представницями Європейської комісії та Європейської служби зовнішніх справ, а також із депутатами та депутатками Європейського парламенту, які представляють Комітет із прав жінок та Комітет закордонних справ.
Членкині делегації представляли різні жіночі та феміністичні організації, академічну та медіаспільноту.
Привернути увагу до лідерства та ролі жінок у протистоянні агресору
Під час зутрічей говорили про війну в Україні з позиції жіночого руху, намагалися привернути увагу до лідерства та ролі жінок у протистоянні агресору. А також обмінятися думками щодо питання справедливості та гарантування рівних можливостей для жінок та чоловіків у відбудові післявоєнної України
Читайте також: Адвокація інтересів України та ухвалення резолюцій: підсумки поїздки політикинь до Стокгольма
«Ми говорили про права жінок у силах оборони, особливо про розширення можливостей карʼєрного зростання та їх реабілітацію, про забезпечення бійчинь належною амуніцією. Очевидно, для мене важливо було донести необхідність гарантій для участі жінок у процесі відбудови країни, щоб внесок жінок у перемогу не був знецінений» — поділилася керівниця Громадського Альянсу «Політична дія жінок» та ініціаторка кампанії «Політика БЕЗ сексизму» Ірина Тишко.
Наші європейські партнери готові надавати конструктивну підтримку
Такі візити — це інструмент для адвокації інтересів України за кордоном та можливість комунікації з партнерами про виклики війни в Україні.
«Під час двосторонніх зустрічей ми відчули інтерес та добру обізнаність наших європейських партнерів про ситуацію в Україні, бажання надавати конструктивну підтримку. Зокрема, у розвитку спільних ініціатив, у яких реалізовується лідерство українських жінок, а також відкритість до діалогу», — зазначила радниця зі стратегії Українського Жіночого Конгресу Ірина Дробович.
Читайте також: Ірина Дробович: Жіночий рух спрацював і активно діє під час повномасштабної війни
Юристка, керівниця Центру «ЮрФем: освіта» Вікторія Карпа зауважила, що у фокусі уваги європейських партнерів є питання правосуддя та ефективної допомоги постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.
«Для нас було також важливо підняти питання репарацій та постраждало-центричного підходу у будь-якій взаємодії з постраждалими українками та українцями, а також вагомість співпраці інституцій ЄС із українськими ГО у цьому напрямку», — підсумувала Вікторія Карпа.
Делегація також провела зустрічі з експертним середовищем та неурядовими організаціями, зокрема, з Німецьким інститутом з міжнародних та безпекових питань, а також взяла участь у презентації щорічного дослідження «Scorecards» Ради зовнішньої політики «Українська призма».
Візит був підтриманий та організований Представництвом Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Молдові.