Головна Статті Кармен Кальво, віце-прем’єрка Іспанії: «У нас прем’єр – фемініст, який збирається зробити багато для жінок»

Кармен Кальво, віце-прем’єрка Іспанії: «У нас прем’єр – фемініст, який збирається зробити багато для жінок»

0
1,213

Іспанський уряд також називають феміністичним – до його складу входить найбільша кількість жінок-міністерок за всю історію Іспанії.

Читайте також: Новий прем’єр Іспанії оголосив склад уряду: 11 з 18 міністрів – жінки

У своєму першому інтерв’ю для іспанської газети EL PAÍS нова віце-прем’єрка Кармен Кальво розказала про політичний курс, який допоможе досягнути більшої гендерної рівності в Іспанії та про своє ставлення до таких суперечливих питань, як сурогатне материнство.

– Чому фемінізм став настільки впливовим в Іспанії у порівнянні з Італією, Португалію та Францією?

– Це сталося завдяки 40 рокам важкої праці феміністичного руху в нашій країні та завдяки багатьом жінкам, які усвідомили важливість демократії. Зараз ми спостерігаємо результати їхньої праці. Іспанія має вражаючий жіночий громадський рух.

– Чинний уряд є феміністичним?

– Безумовно. Але не лише тому, що серед міністрів так багато жінок, але й завдяки цілям, які ставить перед собою уряд.

– Чи справді праві політичні сили не є феміністичними?

– Праві завжди відстають у питаннях розуміння фемінізму, їх змушують зрозуміти, що таке просування громадських свобод. Ми бачили це з правами гомосексуалістів, з громадськими шлюбами. Праві завжди відстають, їх ніби змушують рухатись вперед. Але це не має значення, оскільки фемінізм насправді пропонує демократію.

– Якими будуть перші кроки уряду для забезпечення рівності?

– Це будуть два кроки. По-перше, мова йде про «Державний пакт проти гендерно зумовленого насильства». Ми працюємо над двосторонньою робочою програмою з регіональними урядами, бо саме з регіонів почнуться важливі зрушення в соціальній політиці. Жінки заслуговують на те, щоби почуватися у безпеці та щоб проти нас не чинили злочинів лише тому, що ми жінки.

– А який другий крок?

– Рівність на робочому місці. Дуже важливо, щоб жінки мали економічну незалежність. Гідна праця, просування по кар’єрній драбині, можливість суміщати роботу з материнством – все це є мірилами їхньої свободи.

– З часу ухвалення «Закону про протидію домашньому насильству» пройшло чотирнадцять років, але й досі щонайменше 40 жінок щороку гинуть від рук партнера або колишнього чоловіка чи хлопця.

– Мені болить кожна така історія. В демократичному суспільстві ми щоразу сподіваємось, що закони все змінять. Вони справді критично важливі, коли мова йде про зміни, але ми також повинні витрачати гроші та зусилля на просвітницькі кампанії. Попередній уряд не займався просвітництвом та агітацією за відповідальність й розуміння соціальної проблематики.

– У справі «Ла Манада» («Зграя вовків» – ред.) п’ятьох чоловіків визнали винними у сексуальному насильстві, а не зґвалтуванні, 18-річної дівчини. Ви сказали, що «правосуддя просто не була справедливим». Ви досі так вважаєте?

– Трактування законів було зовсім не чутливим до дійсності, з якою стикаються жінки, коли відбуваються такі серйозні злочини, як цей… Особливо тяжкі злочини вчиняються проти жінок, в тому числі зґвалтування. Такі злочини не можна розглядати як незначні, тому що вони руйнують життя жінки.

– Чи вважаєте ви, що Іспанія має законодавчо врегулювати сурогатне материнство?

– Ми маємо чітку позицію щодо цього питання. Сурогатне материнство – це матка напрокат, це сучасна експлуатація жіночого тіла, така собі форма торгівлі. Ця проблема дуже серйозна, тому що для цього використовують тіла найбідніших жінок. Тож немає сенсу користуватися евфемізмами [коли ми говоримо про сурогатне материнство – Ред.].

– Коли в Іспанії буде жінка-премєрка?

– У нас прем’єр – фемініст, який збирається зробити багато хорошого для жінок … Жінки вигравали битву за битвою, інколи з великими труднощами. Це обов’язково станеться.

Переклала Наталія Жачек, 50%

Джерело elpais.com

Досьє

Кармен Кальво – найвпливовіша жінка іспанського уряду народилась в провінції Кордоба, Андалузія, в 1957. Вона має науковий ступінь з конституційного права та є відомою феміністкою й захисницею прав жінок.

З 1995 року Кармен Кальво працювала у регіональному уряді Андалузії, а у 2004-му стала депутаткою парламенту Іспанії та очолила міністерство культури в уряді прем’єр-міністра Хосе Луїса Сапатеро (2004 – 2009).

З 7 червня 2018 року вона займає посаду віце-прем’єрки та очільниці міністерства з питань рівності у соціалістичному уряді Педро Санчеса.

Більше публікацій
Більше публікацій Наталія Жачек
Більше публікацій Статті