Головна Статті Громадські організації закликають ухвалити законопроєкт №5488 про недискримінацію

Громадські організації закликають ухвалити законопроєкт №5488 про недискримінацію

1
1,377
Законопроєкт 5488 про недискримінацію

Громадські організації оприлюднили спільний маніфест про важливість захисту від дискримінації та нетерпимості в Україні. Документом закликають владу якнайшвидше ухвалити законопроєкт №5488.

Звернення ініціювали громадська організація Gender Stream та Центр прав людини ZMINA. Загалом маніфест підписали понад 30 організацій, активістів та активісток.

Законопроєкт №5488 зареєстрували у Верховній Раді України три роки тому — 13 травня 2021 року. Попри позитивний висновок головного комітету, внесення законопроєкту №5488 у порядок денний поточної сесії парламенту, надання проєкту статусу євроінтеграційного, він досі не розглянутий Верховною Радою.


Читайте також: Недопущення сексизму та домагань: Рада схвалила закон про соцзахист військових


Маніфестом підписанти закликають народних депутатів якнайшвидше ухвалити проєкт закону №5488 у першому читанні. Та забезпечити його доопрацювання та прийняття у другому читанні.

«Ми впевнені, що для запуску дієвого механізму реагування на випадки дискримінації та розслідування злочинів на ґрунті нетерпимості держава має спрямовувати свої зусилля на зниження проявів дискримінації, належне реагування та ефективне розслідування правопорушень, скоєних з мотивів нетерпимості, навчання правоохоронців щодо шляхів превенції та реагування на злочини на ґрунті нетерпимості, ініціювання та підтримку міжнародного співробітництва з країнами, що мають досвід у боротьбі з дискримінацією та злочинами на ґрунті нетерпимості», — йдеться у тексті звернення. 

Про що законопроєкт №5488?

Законопроєкт №5488 повинен удосконалити правовий механізм протидії порушенню прав людини і громадянина. Зокрема, вчинені з мотивів нетерпимості за такими ознаками, як раса, колір шкіри, політичні, релігійні та інші переконання, статева приналежність, вік, інвалідність, етнічне та соціальне походження, громадянство, сімейний і майновий стан, сексуальна орієнтація, гендерна ідентичність, місце проживання, мова, або іншими ознаками.

Також законопроєкт встановлює адміністративну відповідальність за порушення законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації.

Крім того, документ визначає термін «нетерпимість» та доповнює окремі статті КУпАП та ККУ у частині «обставини, які обтяжують покарання». Де додані аспекти про вчинення правопорушення з мотивів нетерпимості.

Наділяє уповноважених осіб Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини правом складати адміністративні протоколи, а суддів районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів – повноваженнями з розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 188-56 КУпАП. 

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті