Головна Статті Жорсткі закони про аборти активізують жіночий рух у США: Алісса Мілано закликала жінок до Sex Strike

Жорсткі закони про аборти активізують жіночий рух у США: Алісса Мілано закликала жінок до Sex Strike

0
929

Зірка серіалу «Усі жінки – відьми» Алісса Мілано виступила проти закону про практично повну заборону абортів, який було прийнято зокрема в американському штаті Джорджія, пише «Новое время».

Американська актриса закликала жінок відмовитися від сексу на знак протесту. Зірка заявила, що відмовившись від інтимного життя жінки чітко висловлять свою незгоду з «законом про серцебиття», який забороняє робити аборти на терміні більше шести тижнів.

У своєму зверненні Мілано звернулася до жінок з проханням відстоювати свої права:

«Поки жінки не можуть мати контроль над своїм власним тілом, ми просто не можемо ризикувати завагітніти. Приєднуйтесь до мене і відмовтеся від сексу до тих пір поки ми не отримаємо права на тілесну автономію. Я закликаю всіх оголосити секс-бойкот», – заявила Мілано в своєму зверненні.

Пізніше Мілано прокоментувала свою заяву в інтерв’ю CNN:

«Я не думаю, що на планеті є хоч одна людина, яка б не боролася за життя. Безумовно, ніхто не хоче робити аборт. Але є обставини, яких ми не можемо уникнути. Здоров’я матері або просто той факт, що жінка може бути морально або фінансово не готова. Те, що існують жінки, які проти абортів, не позбавляє когось іншого права на це», – зазначила вона.

Як відомо, 7 травня 2019 року губернатор Брайан Кемп підписав законопроект про «серцебиття», згідно з яким плід всередині матері буде вважатися фізичною особою, а аборт – навмисним вбивством.

Закон проти абортів дозволяє засуджувати жінок і лікарів до довічного ув’язнення і навіть смертної кари. При цьому, під заборону абортів потраплять жертви зґвалтувань і інцестів, а мешканок Джорджії, які перервуть вагітність за межами штату, звинуватять у змові з метою вбивства.

Пізніше,14 травня, губернаторка штату Алабама республіканка Кей Айві підписала закон штату, що забороняє аборти. Це найжорсткіша заборона серед усіх штатів США. Переривання вагітності буде дозволено лише у надзвичайній ситуації, коли йдеться про загрозу життю матері, або якщо плід не виживе після народження. Переривання вагітності визнається тяжким кримінальним злочином. Зокрема, за порушення заборони, лікареві загрожуватиме до 99 років ув’язнення.

Як пише «Голос Америки», цього року заборону на аборти після шести тижнів вагітності вже затвердили в Огайо, Кентуккі та Міссісіпі.

16 травня Сенат штату Міссурі, де більшість голосів мають представники Республіканської партії, прийняв законопроект, який забороняє аборти після 8 тижнів вагітності, включаючи вагітності, спричинені зґвалтуванням та інцестом. Для того, щоб законопроект вступив у дію, його має затвердити ще одна палата парламенту штату а також підписати губернатор.

«Історична подія!» – привітало голосування представництво республіканців штату Міссурі.

В демократичній партії законопроект назвали «неконституційним» та порушенням прав жінок Міссурі. Про це у Twitter написав сенатор штату Скотт Сифтон.

Рух серед штатів з прийняття нового законодавства проти абортів почався після того, як президент Трамп обрав на посаду Верховного судді Бретта Кевено, підвищивши шанси, що Верховний суд США може прийняти рішення стосовно заборони абортів і на державному рівні, пише The New York Times. Прибічники заборони абортів сподіваються, що їх ініціативи на рівні штатів будуть розглядатись у Верховному суді США і знайдуть там підтримку.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті