Головна Статті У Кропивницькому розробляють гендерний паспорт міста

У Кропивницькому розробляють гендерний паспорт міста

0
1,040

Для Кропивницького розроблять гендерний паспорт міста. Про це повідомила координаторка проєкту «Європейська хартія рівності в дії» Алла Волошина, пише портал «Гречка»

За її словами, впродовж шести місяців до березня 2020 року в Кропивницькому будуть досліджувати гендерний аспект громади в рамках реалізації проєкту «Європейська хартія рівності в дії» за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади, Асоціації міст України та проєкту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст».

«Гендерний портрет міста Кропивницького міститиме вичерпну інформацію про всі галузі життєдіяльності містян. При цьому використовувати його можна буде під час довгострокового планування, оскільки дослідження спиратиметься на вибірку п’ятирічних даних. Можна буде прослідкувати динаміку та тенденції розвитку певних галузей соціально-економічного життя», – повідомила Алла Волошина.

«Під час створення програм соціально-економічного та соціально-політичного розвитку громади міста, як правило, органи місцевої влади враховують агреговані показники і просто оперують терміном «населення». Населення – це жінки, чоловіки, діти певного віку, люди з інвалідністю. Коли ми нівелюємо всіх і кажемо, що вони мають однакові захоплення, пріоритети, – це не правильно. І коли програми формуються без урахування особливостей жінок та чоловіків, це призводить до того, що не всі повною мірою включені в життя громади», – додала вона.

Координаторка проєкту також наголосила, що в гендерному портреті буде представлена статистична складова, аналітичні висновки і рекомендації, як покращити включення жінок і чоловіків в життя громади. За її словами, на початку реалізації проєкту члени робочої групи вже пройшли навчання з гендерного бюджетування.

«Формування гендерного портрету відбуватиметься так: спочатку збираємо статистичні дані, які знаходяться у різних інституціях – управління освіти, ДФС, тощо. В інформаційних запитах дізнаємось скільки жінок і чоловіків задіяні в різних аспектах громади. Підсумком проєкту буде документ, який можна використовувати протягом декількох років під час формування програм розвитку громади», – розповіла координаторка проєкту.

Проєкт реалізується у тісній співпраці з міською радою. Уже були направлені інформаційні запити до інстанцій різного рівня. Інформація буде аналізуватися в експертному середовищі та оприлюднюватися.

Як повідомлялося, 19 березня 2019 року міська рада Кропивницького приєдналася до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

Нагадаємо, в лютому у Харкові презентували новий гендерний паспорт міста. Також у квітні стало відомо, що Київська міська державна адміністрація ініціювала створення «Гендерного паспорта Києва».

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті