Головна Статті All the world: Дівчата, які зробили 2017 рік

All the world: Дівчата, які зробили 2017 рік

0
898

За версією WoMo

Дівчата все частіше заявляють про себе у різних сферах — ІТ, праві, бізнесі, благочинності, екології, медицині. Вони розробляють революційне ПО, стають активістками-правозахисницями, мотиваторками-спікерками конференцій, винахідницями. І все це не лише завдяки підтримці дорослих, а й власному усвідомленню того, що хто зробить цей світ кращим, як не вони самі?

Еліс Таппер

активістка, мотиваторка

10-річна Еліс із США помітила, що дівчата дуже часто бояться підняти руку через те, що сумніваються у собі, — а чи буде їх відповідь правильною? Тому вона вирішила мотивувати дівчат поводитися більш впевнено за допомогою скаутської нашивки Raise Your Hand («Підніми свою руку», — англ.). Кампанія вдалася — Еліс часто запрошують взяти участь у телепередачах та мотиваційних виступах.

Катерина Малкіна

еколог, активістка

У 2017 році 15-річна дівчина не лише отримала «золото» олімпіади MOSTRATEC у Ріо-де-Жанейро за свій екологічний проект, що вирішує проблему утилізації поліетилену за допомогою личинок. А ще й взяла участь у марші проти торгівлі людьми, який відбувся у семи містах України та, зокрема, в її рідному Маріуполі.

Села Пайпер та Ізабела Банкерс

освітянки, активістки

Дві дівчини із Кенії, Села (14 років) та Ізабела (15 років), започаткували Project Imaginе. Це проект, метою якого є привернути увагу до проблеми обмеженого доступу дівчат-підлітків до гігієнічних засобів. Активістки звертаються до багатьох міжнародних організацій по допомогу, збирають гроші, щоб купувати рушники, тампони, прокладки та доставляти їх у школи, а також консультують дівчат щодо важливості та правил використання засобів гігієни під час періодів.

Гуро Хегхолмен

активістка

11-річна дівчинка з Нідерландів активно бореться за права дівчат, виступає на конференції TED та проводить кампанію #ikketilpynt, яка направлена на усвідомлення всіма — й дітьми, й дорослими, — що дівчата #недляприкрас. Все почалося із музичного кліпу, де хлопці весело проводили час, катаючись на скейтах, а дівчата лише сиділи у кутку та спостерігали за їх витівками. Гуро обурилася й висловила свою думку — дівчата теж мають право робити, що хочуть, й не треба нав’язувати їм ось таку стереотипну поведінку.

Наталі Хемптон

розробниця ПО

16-річна Наталі засмутилася через те, що у її школі підлітки знущалися з однієї дівчини. Вона вирішила допомогти їй, а також багатьом іншим дітям, які піддаються буллінгу. Наталі розробила додаток під назвою Sit With Us. Встановивши його, діти можуть надіслати запрошення сісти поруч на уроці, чи під час перерви, чи у їдальні тим дітям, яких ображають, або з якими не хочуть спілкуватися інші.

Максін Маркус

підприємиця

17-річна Максін заснувала компанію The Ambassadors Company, яка дає можливість підліткам протестувати нові продукти і послуги, проаналізувати зовнішній вигляд, дизайн, функціональність й заробити на цьому, а розробникам продукту — отримати відгук від аудиторії, яка є потенційним споживачем, щоб мати змогу виправити недоліки. На даний момент з компанією співпрацюють 150 підлітків із США. Соціальний внесок Максін у тому, що вона допомагає зробити продукти ще більш якісними, а також дає можливість заробити. 

Джерело тексту і фото – WoMo

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Статті