Головна Статті Анастасія Дєєва: «Система МВС просякнута гендерною дискримінацією»

Анастасія Дєєва: «Система МВС просякнута гендерною дискримінацією»

0
757

Анастасія Дєєва, заступниця міністра внутрішніх справ з питань євроінтеграції зазначила, що до початку реформ у МВС було лише 5% жінок, які переважно займали адміністративні позиції: секретарів чи диспетчерів. Наразі ситуація інша: цифра зросла до 23%, і все більше жінок отримують доступ до керівних посад. Про це вона сказала в інтерв’ю для Elle.ua.

«Особливий феномен для мене – поліція, яку через підвищену небезпеку та фізичні навантаження в Україні завжди вважали суто чоловічою справою. Під час першого конкурсу до патрульної поліції не було жодних інформаційних кампаній  про те, що ми шукаємо жінок. Ми були вражені, коли побачили, що 30% набору складають саме жінки, які пройшли відбір і стали служити в першій реформованій патрульній поліції», – сказала заступниця міністра..

Анастасія Дєєва звернула увагу на те, що у прогресивних країнах кількість жінок в державних структурах хоч і не переважає, але доволі значна.

«Це позитивно впливає на довіру населення та транспарентність самої системи. Адже під час конфліктів виникає багато сенситивних питань або правопорушень, частиною яких є жінки й діти, і їм психологічно легше спілкуватися з жінкою-поліцейським, аніж з чоловіком», – сказала вона.

Також вона не заперечувала, що вся система МВС просякнута гендерною дискримінацією, яка тягнеться ще з часів Радянського Союзу, тому одним зі своїх головних завдань вона бачить її викоренення.

За словами Дєєвої, її надихають такі сильні жінки як міністр закордонних справ Канади Христя Фрідлянд, міністр з питань транспорту Франції Елізабет Борн та виконавчий директор програми ООН Жінки пані Фумзілє Мламбо-Нгкука.

«Скляна стеля» для жінок існує лише в уяві нашого суспільства, і коли відчуваєш, що упираєшся в неї головою – треба згадати, чого ти насправді прагнеш і де твоя персональна гармонія», – сказала вона.

50%

Джерело – elle.ua

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Статті