Жінки — це 50% успіху України

Австралія ухвалює Respect at Work Bill, який забороняє дискримінацію на робочому місці

Австралія. Фото з маршу #March4Justice. Березень, 2021

Австралійський парламент проголосував за Закон про дискримінацію за ознакою статі на робочому місці (Respect at Work Bill), яким заборонено будь-яку дискримінацію за ознакою статі. Документом також визначено, що сексуальні домагання розцінюються як достатня і поважна причина для звільнення. Про це повідомляє Miragenews.com.

Також закон категорично забороняє будь-яке цькування особи за ознакою статі, розширює коло осіб, на яких поширюється дія цього закону. Зокрема, відтепер під дію антидискримінаційного захисту потрапляють члени парламенту, судді та їхній персонал, а скарги від постраждалих через домагання на робочому місці розглядатимуться у межах або цивільного, або кримінального провадження.

Читайте також: Секс-скандал в Австралії: прем’єр обіцяє вичистити парламент від «токсичної маскулінної культури»

«Кожен австралієць має право відчувати себе безпечно на роботі, тому це законодавство є лише одним зі способів, яким ми вживаємо заходів для створення культури поваги та безпеки на робочих місцях Австралії», – сказала генеральна прокурорка Мікаела Кеш.

В уряді також відзначили, що запроваджуючи «дорожню карту поваги», уряд гарантує безпеку на робочому місці, яка є важливою «для економічного просування жінок та їхнього лідерства».

Мікаела Кеш

Уряд виділив 2,1 мільйона доларів у держбюджеті на 2020-21 роки для виконання ключових рекомендацій Respect at Work Bill. Включаючи створення Ради Respect@Work під головуванням уповноваженої з питань дискримінації за ознакою статі Кейт Дженкінс, чиї рекомендації лягли в основу закону.

Читайте також: #March4Justice: Австралію охопили протести проти гендерного насильства

А вже у бюджеті на 2021-22 роки заплановано понад 64 мільйони доларів на імплементацію положень цього закону. Включаючи роботу над рекомендаціями, що вимагають спільних дій на міжурядових зустрічах, надання додаткової юридичної допомоги юристам-спеціалістам, а також для консультацій жінкам, зокрема і тим, що постраждали від домагань на робочому місці.

Жінки: 50%