Home Статті Секс-скандал в Австралії: прем’єр обіцяє вичистити парламент від «токсичної маскулінної культури»

Секс-скандал в Австралії: прем’єр обіцяє вичистити парламент від «токсичної маскулінної культури»

0
480
Скотт Моррісон, прем'єр-мінстер Австралії
Скотт Моррісон

Прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон пообіцяв «навести лад у парламенті», пов’язаний із серією скандалів щодо сексуальних зловживань та переслідувань, та сказав, що розуміє гнів жінок на токсичну чоловічу культуру. Про це пише The Guardian.

Черговий виток скандалів в Австралійському парламенті пов’язаний із повідомленнями викривача, який називає себе Том і який написав, що входив до WhatsApp-групи політичних працівників від коаліції, які ділилися зображеннями того, як вони мастурбують у парламенті, в тому числі й на стіл колеги – депутатки від коаліції.

Також «Том» говорить про те, що один з колишніх міністрів запрошував до парламенту проституток, з якими він і його персонал регулярно займалися сексом у кімнаті для молитов і медитацій.

«Це культура, в якій домінують чоловіки, котрі вважають, що можуть робити все, що заманеться», – сказав «Том» про австралійський парламент в інтерв’ю Channel Ten.

На пряме запитання журналіста, чи він особисто теж займався сексом у парламенті, «Том» сказав «так».

Скотт Морісон назвав це викриття ганебним для політики. На прес-конференції він також апелював до того, що розуміє проблеми жінок, бо його дочка, дружина та мати є «центром його життя».

Коли у відповідь на ці репліки журналіст Sky News запитав, чи означає це, що прем’єр втратив контроль над своїм персоналом, Скотт Моррісон відреагував різко і грубо, згадавши суть інцидентів в парламенті.

Нагадаємо, це вже не перший секс-скандал в австралійському парламенті.

Читайте також: #March4Justice: Австралію охопили протести проти гендерного насильства

У лютому актуалізувалася справа про зґвалтування у парламенті 2019 року. Бріттані Хіггінс, колишня радниця міністерки оборонної промисловості Лінди Рейнольдс, Ліберальна партія, зробила заяву про те, що на неї тиснуть у зв’язку з розслідуванням справи про її згвалтування, що сталося у парламентській будівлі.

Бріттані Хіггінс, Австралія
Бріттані Хіггінс

Бріттані Хіггінс на момент нападу було 24 роки, вона лише кілька тижнів потрапила на посаду в парламент, яку називала  «роботою мрії» – стала радницею міністерки оборонної промисловості Лінди Рейнольдс, Ліберальна партія.

Разом з колегами після роботи вона пішла в бар, їхня компанія включала і її майбутнього нападника, старшого колегу-чоловіка.

За її словами, чоловік наприкінці ночі запропонував підвезти її додому, але натомість відвіз її до Парламенту, де вона п’яною заснула в кабінеті міністра.

За її словами, вона прокинулася, коли він її ґвалтував: «Я почала плакати… Я сказала йому зупинитися». Тоді він облишив її та негайно пішов.

Скандал загострився ще й через те, що стало відомо, що Лінда Рейнольдс називала Хіггінс «брехливою коровою». Рейнольдс публічно просила вибачення за ці слова.

«Мене зґвалтував колега в будівлі парламенту, а оточуючим, як мені здавалося, було все одно…. Ці люди були моїми кумирами. Я присвячувала їм своє життя. Вони були моєю соціальною мережею, колегами та моєю родиною. Раптом вони почали по-іншому ставитися до мене. Я більше не була людиною, яка проходила через важливі випробування в житті, я була політичною проблемою», – сказала Хіггінс.

У зв’язку з цим кейсом актуалізувався й інший: звинувачення у зґвалтуванні екс-генпрокурора і члена парламенту Крістіана Портера, теж Ліберальна партія. Випадок стався у 1990 році.  

Прем’єр-міністра неодноразово закликали провести незалежне розслідування цієї справи, оскільки постраждала нині не є живою, а отже, офіційний судовий розгляд неможливий.

Проте в обох випадках преса характеризувала поведінку голови уряду як мляву.

Апогеєм бездіяльності уряду стало виникнення ініціативи #March4Justice, яка 15 березня цього року організувала масові мітинги проти насильства щодо жінок по всій країні.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті