Головна Статті «Бабуся корупції» vs «грантовий мальчік»: Милованов і Тимошенко обмінялися образами

«Бабуся корупції» vs «грантовий мальчік»: Милованов і Тимошенко обмінялися образами

4
1,046
Юлія Тимошенко і Тимофій Мілованов в ефірі програми «Свобода слова», ICTV
Юлія Тимошенко і Тимофій Милованов в ефірі програми «Свобода слова», ICTV

Під час прямого ефіру 24 травня у програмі «Свобода слова», ICTV, радник голови Офісу президента України Тимофій Милованов припустився до образ на адресу лідерки «Батьківщини», народної депутатки Юлії Тимошенко. Зокрема він назвав її «не мамою, а бабусею української корупції».

При цьому радник ОПУ наголосив, що має на увазі не вік своєї опонентки, а її відповідальності за формування української політичної культури.

Перепалка між політиками сталася під час обговорення земельної реформи. Милованов спочатку процитував слова колишнього прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, який так само був присутнім у студії і який називав Тимошенко «мамою економічної слабкості, української незалежності, корупції, популізму і неефективності».

Читайте також: Олена Кондратюк: Про Стамбульську конвенцію і сексизм у Раді

Радник голови ОП заявив, що не погоджується зі словами Гройсмана, оскільки вважає, що Юлія Тимошенко є «бабусею корупції».

«Ви є не мамою, а бабусею української корупції. Це не стосується віку. Це стосується того, що ви з такими людьми, як Лазаренко і Медведчук, заклали культуру політики в Україні», – сказав Милованов.

У відповідь Тимошенко також вдалася до ейджизму, назвавши Милованова «грантовим мальчіком».

Ведучий Вадим Карп’як зупинив політиків, закликавши Тимофія Милованова утриматися від сексизму і ейджизму.

Він також нагадав, що культура дискусії в прямому ефірі полягає в тому, щоб відповідати на конкретно поставлене питання, у даному разі – щодо референдуму з продажу землі, а не переходити на особистості.

«Моє ставлення до таких висловлювань занадто очевидне – різко негативне, і я це артикулював під час ефіру максимально чітко. Жодні сексистські чи ейджистські переходи на особистості не можуть бути виправдані якоюсь політичною доцільністю. Треба також чесно сказати, що обмін такими репліками – це серйозний симптом. Симптом високого рівня нетерпимості до думки опонента, який є не лише в нашому політикумі, але і в суспільстві загалом, особливо коли мова заходить про болючі та неоднозначні теми», – прокоментував ситуацію нашому виданню Вадим Карп’як.

Проте Тимофій Милованов наполягав, що у даному разі про ейджизм не йдеться, продовжуючи вдаватися до ейджистських аналогій: «Юліє Володимирівно, ви щодня пробігаєте 10 кілометрів, так люди говорять. Ви в кращій фізичній формі, ніж я. Це до ейджизму. Я про політичний ейджизм».

Ефір викликав реакцію, зокрема народна депутатка Олена Кондратюк, віцеспікерка ВРУ, наголосила на неприйнятності таких сексизму та ейджизму, та запевнила, що докладе «всіх зусиль, щоб ми у Раді проголосували закон про сексизм, хоча б штрафом за прояви сексизму. Тому що по іншому цим особам не зрозуміло досі, що часи змінились, і якщо вже пан Милованов згадав про Америку, де він вчився, то такий виступ як вчора був би останнім виступом його кар’єри».

Народна депутатка Ірина Геращенко, «Європейська солідарність», звинуватила владу в тому, що та перейшла «моральну межу».

«Банкова перейшла на особистості. Й перейшла певну моральну межу. Адже коли публічно, вже не вперше, озвучується подібні сексистські і ейджистські речі, це дає сигнал суспільству, роботодавцям про те, що подібне є нормою і толерується», – прокоментувала Геращенко.

Жінки:50% продовжують збирати реакцію соцмереж.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті