Головна Статті США: Конгресвумен – корінну американку висунуто на секретаря внутрішніх справ

США: Конгресвумен – корінну американку висунуто на секретаря внутрішніх справ

1
1,026
Деб Хааланд, США

Джо Байден номінував конгресвумен Деб Хааланд, представницю корінних народів США, на посаду очільниці Департаменту внутрішніх справ або секретаря внутрішніх справ (interior secretary), як пише CNN.

Про це оголосили у перехідній команді Байдена напередодні, представляючи членів «кліматичної команди» обраного президента.

Якщо її затвердить на цій посаді Сенат, Хааланд, що належить до племені Лагуна Пуебло, а також має корені племені Джемеза Пуебло, стане першою в адміністрації представницею корінних народів.

«Такі, як я, ніколи не були секретарями в адміністрації або на чолі Департаменту внутрішніх справ… Я рішуче стоятиму за інтереси нас усіх, нашої планети і наших захищених земель», – написала Деб Хааланд після оголошення.

ЗМІ називають це призначення «переламним історичним моментом» у стосунках уряду США з корінними народами. 

Хааланд увійшла в історію в 2018 році, коли її обрали однією з двох перших жінок-корінних американців до Конгресу.

Нині вона є віцепрезиденткою комітету Палати представників з природних ресурсів. У команді обраного президента її називають «держслужбовицею, що ламає бар’єри».

Департамент внутрішніх справ США зберігає та управляє природними ресурсами та культурною спадщиною країни, а також контролює стосунки федерального уряду з корінними американськими племенами.

Про Хааланд також говорять, як про людину, яка «присвятила свою кар’єру боротьбі за всіх американців, включаючи племінні нації, сільські громади та кольорові громади».

«У Деб ми вбачаємо наших мам, наших тіток і нас самих і покладаємо великі надії на її керівництво. Після того, як протягом чотирьох років лобісти віддавали землі корінних народів та священні місця для розвитку промисловості, міністром внутрішніх справ має стати жінка Лагуна Пуебло, яка особисто поїхала на Стендінг-Рок у 2016 році, де куховарила для людей», –  йдеться в заяві лідера корінних активістів Джуліана Брейва Нойскета (Julian Brave NoiseCat),.

У 2016 році Хааланд справді брала участь у гучних протестах  у Північній Дакоті, спрямованих проти побудови трубопроводу під ключовим джерелом води для місцевої резервації Standing Rock.

Вона також є випускницею програми Демократичної партії Emerge New Mexico, яка готує жінок до посад у владі і політиці.

У 2012 році Деб працювала керівницею виборчої кампанії для корінних народів президента Барака Обами.

Її обирали головою Демократичної партії Нью-Мексико, вона була першою індіанською жінкою на посаді голови партії штату.

З її біографії відомо, що Деб Хааланд народилася в 1960 році в Нью-Мексико, її мама, Мері Тойя, є корінною американкою, служила у флоті Сполучених Штатів, а тато – норвезький американець, був також офіцером флоту, воював у В’єтнамі. Родина військових часто переїжджала, Деб змінила 13 шкіл.

У 1994 році вона закінчила Університет Нью-Мексико, бакалавр мистецтвознавства. Через кілька днів після випуску народила дочку, була самотньою мамою.

У 2006 році закінчила Університет «Юридична школа Нью-Мексико», де здобула ступінь доктора права.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті