Жінки — це 50% успіху України

Байден визначився з кандидатурою віцепрезидентки: Камала Гарріс

Фото: bykvu.com

Кандидат у президенти США від демократів Джо Байден оголосив, що у разі його перемоги на виборах віцепрезиденткою стане сенаторка Камала Гарріс, пише Інтерфакс із посиланням на американські телеканали.

Таким чином, Байден виконав обіцянку – призначити віцепрезиденткою жінку.

«Я вважаю своїм обов’язком, щоб це була жінка, адже важливо, щоб моя адміністрація мала такий же вигляд, як суспільство, щоб вона була схожа на націю», — неодноразово заявляв він.

Хто така Камала Гарріс?

Камалі Гарріс 55 років. Вона народилася в Окленді, Каліфорнія. Її мати — наукова співробітниця, уродженка Індії, батько, професор економіки — родом з Ямайки.

Сестра Гарріс, Мая Гарріс, політична аналітикиня MSNBC, вона була у команді Гілларі Клінтон у період її президентської виборчої кампанії. Її зять, Тоні Вест — генеральний радник Uber і колишній чиновник Міністерства юстиції США.

Гарріс одружена із прокурором Каліфорнії Дугласом Емгоффом. Подружжя виховує двох дітей Емгоффа від попереднього шлюбу, своїх дітей у Гарріс немає.

Гарріс закінчила Говардський університет, потім отримала ступінь доктора права в юридичному Хастінгс-коледжі Каліфорнійського університету і працювала помічником прокурора округу Аламеда.

У 2003 році була обрана окружною прокуроркою Сан-Франциско та з 2004 по 2011 рік обіймала цю посаду.

У 2010 році вона була обрана генеральною прокуроркою Каліфорнії та 3 січня 2011 року склала присягу, ставши першим в історії представником афроамериканської та південноазійської громад та першою жінкою на цій посаді. У 2014 році переобрана на другий термін.

На посаді генпрокурорки Каліфорнії Гарріс акцентувала свою увагу на врегулюванні наслідків іпотечної кризи, боротьбі з шахрайством, пов’язаним з іпотекою і кредитами.

Також вона заснувала агентство «Бюро дитячої юстиції», яке переймалося питаннями опікунства, ювенальної юстиції, прогулів в школах тощо.

Крім того, вона контролювала розслідування після розливу нафти з трубопроводу, що завдав шкоди каліфорнійському узбережжю. Розслідування призвели до десятків обвинувальних актів проти ряду нафтогазових компаній.

Після відмови від переобрання у 2016 році сенатора США від Каліфорнії Барбари Боксер Гарріс поміж 34 претендентів взяла участь у боротьбі за місце, що звільнилося. 8 листопада 2016 року перемогла на виборах та стала першою в історії «кольоровою» сенаторкою від Каліфорнії.

21 січня 2019 року Гарріс оголосила про участь у виборах президента США. Згідно з даними соціологічного дослідження, опублікованими 30 жовтня 2019 року, за три місяці до офіційного старту попередніх виборів в Демократичній партії, рейтинг Камали Гарріс становив 3%. У березні 2020 року вона зняла свою кандидатуру на користь Джо Байдена.

У серпні 2019 року, ще будучи кандидаткою у президенти США, Гарріс дала інтерв’ю Council on Foreign Relations, CFR – приватній американській організації у сфері міжнародних зв’язків. Там вона поділилася своєю позицією про те, якими мають бути кроки США для протистояння російській агресії проти України.

Політикиня засуджувала дії РФ, пов’язані з агресією на Донбасі й незаконною анексією Криму. Вона виступала за послідовність у діях США у протистоянні російському лідерові Володимиру Путіну.

«І в Україні, і в Грузії Росія використовувала військову силу для захоплення території і підриву демократично обраних урядів. Незаконна окупація Росією Криму є серйозним порушенням міжнародних норм, якими керувався світ з часів Другої світової війни, так само і підтримка Росією бойових дій на сході України і її кібератаки. Тисячі людей загинули в результаті російської агресії, в тому числі 298 мирних жителів загинули, коли російська ракета збила рейс авіакомпанії Malaysia Airlines в 2014 році.

Будучи президенткою, я буду продовжувати підтримувати Україну і гарантувати, що США будуть однозначно стверджувати суверенітет та територіальну цілісність України. Я також хотіла б приділити першочергову увагу роботі з урядом України з нарощування збройних сил, зміцненню громадянського суспільства і боротьбі з корупцією, а також в тісній співпраці з нашими європейськими партнерами по дипломатичному вирішенню. І на відміну від нинішнього мешканця Білого дому, я буду послідовно протистояти Путіну на захисті демократичних цінностей, прав людини і міжнародного правопорядку», — заявляла вона, пишуть Букви.

Читайте також: Пошук другої леді: чому Байден затягнув із вибором віцепрезидентки

Кандидатура Гарріс у віцепрезиденти, на думку американських експертів, – логічна і не ризикована. Під час праймеріз вона намагалася знайти баланс між позиціями помірних демократів і ультралівою частиною партії. Також, як зазначали західні ЗМІ, в результаті Гарріс не влаштувала ні тих, ні інших і вийшла з боротьби. Проте, передбачається, що в разі висунення на пост віцепрезидентки вона не викличе обурення ні в помірних демократів, ні у прихильників більш радикальних лівих ідей.

Як відомо, віцепрезидент США — друга за важливістю посадова особа в системі виконавчої гілки федерального уряду США. Основна конституційна функція віцепрезидента  полягає в тому, що він змінює президента США в разі його смерті або відставки. Віцепрезидент США також формально очолює Сенат США, верхню палату Конгресу.

Віцепрезидент обирається разом з президентом США: у кожного кандидата на президентство є свій кандидат на віцепрезидентську  посаду. ВП представляє ту ж політпартію, що і президент, але обов’язково має бути з іншого штату.

50%