Головна Статті Боряна Крішто сформує уряд Боснії та Герцеговини

Боряна Крішто сформує уряд Боснії та Герцеговини

2
436

Нижня палата парламенту Боснії і Герцеговини в середу доручила формування уряду досвідченій політикині Боряні Крішто, яка в разі затвердження її складу Ради Міністрів буде першою жінкою на посаді прем’єра в історії конфедерації. Про це повідомляє AP.

Боснійські законодавці від десяти політичних партій, які на останніх виборах разом отримали 24 мандати, погодилися схвалити багатоетнічний коаліційний уряд на чолі з Крішто, незважаючи на ідеологічні розбіжності.

У своєму зверненні до законодавців перед голосуванням Крішто пообіцяла зосередитися на низці економічних і політичних реформ, які країна повинна здійснити, щоб досягти заявленої мети – вступу до Європейського Союзу.

«Ми повинні продемонструвати силу, щоб залишити позаду конфлікти, які нас розділяють, і використати виклики, які чекають на нас, як мотивацію для взаємної поваги, згуртованості та безкомпромісної роботи на благо всього нашого народу», – сказала Боряна Крішто.

Читайте також: Нотатки на полях після візиту до Боснії і Герцеговини

На формування уряду в політикині є 35 днів. Після того, як Крішто сформує свій кабінет міністрів, законодавці мають затвердити ці кандидатури, а потім новий уряд приступить до виконання обов’язків.

До складу коаліції, згідно з Конституцією Боснії і Герцеговини, увійшли представники й представниці трьох основних етнічних груп країни – боснійці, хорвати і серби. Вперше за останні десять років до складу правлячої більшості не ввійшла головна боснійська націоналістична партія – ДПС.

Водночас в уряді будуть присутні хорватська й сербська націоналістичні партії – ХДС Крішто і СНСД, яку очолює проросійський сербський політик Мілорад Додік. У межах коаліційної угоди ХДС і СНСД зобов’язалися зосередитися на вирішенні нагальних питань, а не на розпалюванні міжетнічної ворожнечі.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті