Головна Статті Червоні губи: У Португалії запустили флешмоб на підтримку кандидатки в президенти

Червоні губи: У Португалії запустили флешмоб на підтримку кандидатки в президенти

5
958
Учасник та учасниця флешмобу #vermelhoembelem
Фото: bomdia.eu

У Португалії запустили флешмоб на знак підтримки кандидатки в президенти Маріси Матіас. Це сталося після того, як інший кандидат Андре Вентура розкритикував Матіас за використання яскравої червоної помади.

Під час одного з мітингів чоловік зробив кілька принизливих коментарів на адресу своїх конкурентів. З-поміж іншого згадав і про колір помади Матіас.

Уже через кілька годин після висловлювань Вентури в соцмережах поширився масштабний флешмоб на підтримку жінки.

Тільки у Фейсбуку за хештегом #vermelhoembelem можна знайти понад 20 тисяч дописів. Чоловіки та жінки демонстративно фарбують губи, знімаючи процес на відео або просто фотографуючи себе. Таким чином користувачі соцмереж виступили на підтримку вільного вибору жінками кольору своєї губної помади.

Флешмоб набирає обертів
Колаж: miranda.sapo.pt

До флешмобу приєдналися також інші учасники та учасниці виборчих перегонів. Зокрема, колишня депутатка Європейського парламенту, кандидатка у президенти Ана Гомеш.

Читайте також: Португалія висунула в Єврокомісію жінку заради досягнення гендерної рівності

Марія Матіас із 2009 року є депутаткою Європарламенту. Представляє партію «Лівий блок». Уже балотувалася на пост президента в 2016 році. Набрала 10,12% голосів і посіла третє місце.

Політикиня заявила, що дуже тішиться появі флешмобу.

«Я насправді дуже радію через цю хвилю солідарності не лише зі мною, а зі всіма жінками, яким, на жаль, сьогодні досі доводиться чути подібні коментарі. Принизлива заява Вентури – це ж не про жінок. Це дуже промовистий вчинок, який багато говорить нам про людину, котра подібні заяви озвучує», – сказала кандидатка.

Тим часом Андре Вентура вирішив оголосити флешмоб у відповідь. Він сказав, що Португалія має поринути в жалобу через плачевний стан країни.

«Давайте назвемо це кампанією «чорні губи».  Тому що ми маємо бути в жалобі через хвороби, покинутих літніх людей, занедбану сільську місцевість, в жалобі через відсутність справедливості… Чорні, а не червоні губи – це саме те, що нам потрібно до кінця виборів», – сказав кандидат.

У Португалії 24 січня відбудуться президентські вибори. У перегонах беруть участь семеро кандидатів.

Ця історія нагадує, як раніше прем’єр-міністерка Фінляндії Санна Марін наразилася на скандал у соцмережах після того, як знялась для глянцевого журналу Trend у чорному піджаку з глибоким вирізом: користувачі Instagram журналу відзначали, що така зйомка недоречна для людини у статусі прем’єр-міністра. Проте прихильники й прихильниці Санни Марін оголосили фелшмоб на підтримку прем’єрки: під хештегом #imwithsanna («Я з Санною») як прості люди, так і знаменитості опублікували пости на підтримку Марін.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті