Home Статті «Чесно»: Жінки отримали на виборах майже третину депутатських місць у Київраді

«Чесно»: Жінки отримали на виборах майже третину депутатських місць у Київраді

0
170

Майже третину складу Київської міської ради мають становити жінки. Такими є результати голосування на місцевих виборах – 2020, пише «Чесно».

Їх представництво у міськраді зросло майже на 10%: у 2015-му було обрано лише 23 депутатки, натомість на цих виборах їх обрано 39.

Цифра у 39 депутаток сформована з урахуванням того, що замість обраного депутатом Віталія Кличка до складу ради зайде Леся Петрівська, яка поповнить жіночі ряди.

Як відзначає «Чесно», більше жінок зайшло за загальними списками партій — 22 депутатки, що пов’язано з тим, що у новому Виборчому кодексі запроваджено «гендерну квоту», яка передбачає, що в кожній п’ятірці має бути не менше двох осіб однієї статі.

«Саме це і додало відсотків жінкам у Київраді», — наголошує «Чесно».

Найбільше жінок у Київраду обрано від «Європейської солідарності» і «Удару» — по 9.

У відсотковому співвідношенні найбільше обраних жінок у «Батьківщини» та «Слуги народу» — майже по 42%.

«За нашими підрахунками, виборці частіше обирають чоловіків. Так, аналіз обраних за квотним принципом, тобто тих, хто набрав понад 1195 голосів, показав, що з 65 депутатів жінок лише 16, а чоловіків, відповідно, 49», — відзначають аналітики Руху «Чесно». 

Склад Київради може змінитися через добровільну відмову обраних кандидатів і кандидаток від мандатів, а це може вплинути й на гендерне співвідношення у КМР.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті