Головна Статті «Чоловіки як союзники»: кому стане в пригоді новий посібник?

«Чоловіки як союзники»: кому стане в пригоді новий посібник?

1
122

У Києві презентували посібник «Чоловіки як союзники». У книжці з-поміж іншого йдеться про перешкоди, які стоять на заваді розвитку гендерної рівності та жіночому лідерству в суспільно-політичному житті.

Видання презентували IFES та Департамент гендерної рівності КМДА у межах тижня рівності, що проходив під гаслом «Київ  — місто рівних можливостей».

Читайте також: «Чоловіки, влада і політика»: як політикиням здобувати союзників

Як зазначають організатори, посібник «Чоловіки як союзники» сприяє рівноправному партнерству та рівній участі жінок і чоловіків у суспільно-політичному житті та пропонує практичні рекомендації для чоловіків щодо підтримки жінок у домогосподарстві, громадах та установах в Україні. В основу посібника закладено міжнародний освітній курс IFES «Союзники за рівність».

У посібнику системно викладені перешкоди, які стоять на заваді розвитку гендерної рівності, наведено чимало позитивних прикладів як вітчизняної практики подолання нерівності, так і кращі практики Швеції, Німеччини, Норвегії, Великої Британії, Польщі, Іспанії, Канади, Японії та інших країн.

Читайте також: Парламенти світу вже більш ніж на чверть складаються із жінок — дослідження

Оксана Ярош

Як зазначила співавторка, докторка політичних наук Оксана Ярош, цей посібник — ще й практичний гайд для чоловіків про те, як бути союзником та рівноправним партнером на індивідуальному, колективному та мережевому рівнях.

Нам потрібен альянс між чоловіками та жінками в органах місцевого самоврядування

Після презентації відбулася модерована дискусія щодо ключових викликів, які перешкоджають просуванню гендерної рівності та лідерства жінок у суспільно-політичних процесах, та шляхів їх вирішення. IFES здійснила короткий огляд міжнародного досвіду щодо усунення гендерної нерівності та важливості сприяння підтримці жінок з боку чоловіків-союзників, як підґрунтя сталої демократії.

Тетяна Гузенко

«Нам потрібен альянс між чоловіками та жінками в органах місцевого самоврядування, щоб зробити жінок більш видимими у процесах ухвалення рішень», — відзначила керівниця Управління гендерної рівності Департаменту соціальної політики КМДА Тетяна Гузенко, Більшість керівних посад, у тому числі керівників управлінь, відділів, комісій КМДА, обіймають чоловіки. У Київраді лише 40 жінок-депутаток, а решта 80 — чоловіки».

Леонід Ємець

Депутат Київради Леонід Ємець зазначив, що «попереду ще багато роботи у сфері інституціоналізації гендерної рівності», тож посібник «Чоловіки як союзники» буде дуже корисним у багатьох аспектах. Він запропонував передати кожному депутату Київради примірник книги.

«Тут наведено чимало фактів, прикладів світової та вітчизняної практики, цитати відомих людей, статистика, корисні джерела. Тож посібник стане у пригоді для всіх, хто хоче зрозуміти важливість цієї теми. Ми хотіли б отримати 120 примірників цього посібника та роздати їх усім депутатам Київради. Я думаю, вони знайдуть тут багато чого корисного для себе. Адже книжка написана надзвичайно класно й ефективно, доповнена наочними прикладами»,  — зазначив Ємець.

Усі охочі можуть також отримати електронну версію примірника.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті