Головна Статті Депутат Власенко припустився сексистських образ на адресу віце-спікерки Ірини Геращенко

Депутат Власенко припустився сексистських образ на адресу віце-спікерки Ірини Геращенко

0
595

Цензор.нет

Народний депутат Сергій Власенко, «Батьківщина», вдався до сексистських образ щодо заступниці голови Верховної ради Ірини Геращенко: під час екстреного засідання парламенту з приводу введення воєнного стану, яке вела Ірина Геращенко, він вжив на її адресу брутальне слово «підстилка».

Геращенко у відповідь назвала Власенка «покидьком» та «підстилкою Путіна».

«Я вимагаю, щоб Власенка вивели з залу», – сказала Геращенко.

Читайте також: Політичні жарти, за які варто бити по губах

Коли спікер Ради Андрій Парубій та прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликали Власенка вибачитись перед заступницю голови ВР, він приніс формальні вибачення та навіть хотів поцілувати віце-спікерку.

«Я погоджуюся, що форма була не припустима, за що я приношу свої вибачення», – сказав Власенко.

Ірина Геращенко прийняла його вибачення.

«Я мудра жінка, я приймаю ці вибачення», – сказала вона.

Як коментує видання «Гендер в деталях», ані образа, ані форма вибачення є неприпустимими.

«Фамільярність, яку собі дозволяє народний депутат перед усією країною, — неприпустима. Давайте бути чесними. Чи дозволив би собі Власенко подібну поведінку, якби на місці Ірини Геращенко був чоловік? Навряд чи. Чи дозволив би він узагалі назвати опоненТА «підстилкою»? Теж суперечливо. Якби йшлося про двох чоловіків, ця суперечка, швидше за все, або перетворилася б на бійку, або закінчилася б «сухим» вибаченням. Натомість Сергій Власенко вирішив поцілувати Ірину Геращенко, яку ще кілька хвилин тому образив», – пише видання на своїй сторінці у Фейсбуку.

Також ГД наголошує, що публічні особи встановлюють рамки дозволеного, і вчинок Сергія Власенка можна розцінювати як розширення цих рамок далеко не в кращий бік.

Гендерна експертка Лариса Кобелянська вважає, що поведінку Сергія Власенка щодо Ірини Геращенко не можна виправдати емоціями чи політичною напругою сесійних дебатів.

«Суспільство вправі розраховувати на те, що верховний законодавчий орган держави буде демонструвати взірці прийнятних у цивілізованому світі норм поведінки і буде сповідувати ті принципи і норми, які сам і затверджує законами іменем народу України. Натомість, ми все частіше спостерігаємо відверті дискримінаційні практики приниження, зневажання, ігнорування, відвертих образ і принижень до яких у Верховній Раді вдаються чоловіки-депутати по відношенню до своїх колежанок», – написала Лариса Кобелянська у Фейсбуку.

Учора, 26 листопада, Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану в 10 областях України. «За» проголосували 276 депутатів. Воєнний стан вводиться з 28 листопада строком на 30 діб.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Леся Ганжа
Більше публікацій Статті