Жінки — це 50% успіху України

Держслужба з надзвичайних ситуацій розпочала гендерне оцінювання

Державна служба України з надзвичайних ситуацій розпочала процес гендерного оцінювання задля забезпечення рівності прав жінок і чоловіків у центральному органі виконавчої влади, що реалізується за підтримки Посольства Швеції в Україні, повідомляє Програма ООН Жінки.

Протягом року ДСНС, за підтримки ООН Жінки, адаптуватимуть міжнародну методологію гендерного оцінювання під реалії роботи всіх підрозділів та визначать як проблеми, так і прогреси розвитку. Результатом цього оцінювання стане план дій щодо того, як саме впроваджувати політику гендерної рівності по всій структурі, включаючи і регіональні потреби.

«Я займаюся вирішенням питань, пов’язаних з війною, пожежами, а тепер до моїх функцій додається і гендерна рівність. Ми надаємо можливості жінкам, але нам також треба зрозуміти, наскільки вони реально можуть бути реалізовані», – прокоментував Микола Ільченко, заступник голови ДСНС України.

«Державна служба України з надзвичайних ситуацій завжди була і є на передовій боротьби із катаклізмами, конфліктами, і пандемії COVID-19. Як перший центральний орган виконавчої влади, що проходить гендерне оцінювання, тепер ви і на передовій втілення гендерної рівності в секторі оборони та безпеки», – зазначила програмна спеціалістка ООН Жінки Галина Мещерякова.

Нагадаємо, в липні 2020 року в Національній поліції України повідомили, що розпочинають гендерне оцінювання своєї роботи.

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ у вересні 2018 року взяло на себе зобов’язання здійснити аудит забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків. У червні 2020 року в МЗС оголосили результати проведення гендерного аудиту.

Також у травні 2020 року стало відомо, що в Апараті Верховної Ради України проводитимуть гендерний аудит.

50%