Home Статті В Апараті Верховної Ради вирішили проводити гендерний аудит

В Апараті Верховної Ради вирішили проводити гендерний аудит

6
1,000

В Апараті Верховної Ради України проводитимуть гендерний аудит. Відповідне розпорядження підписав керівник Апарату Вячеслав Штучний, пише ПРООН в Україні.

Повідомляється, що в Раді проаналізують, чи жінки й чоловіки, які працюють в українському парламенті, мають рівні права та можливості. Крім того, планується з’ясувати, чи фахівці, причетні до формування державної політики, достатньо обізнані в питаннях гендерної рівності. Також будуть перевірятися всі документи. Їм присвоять бали гендерної чутливості (від 0 до 5) залежно від того, наскільки той чи інший документ відповідатиме забезпеченню гендерного балансу.

«Метою проведення гендерного аудиту в Апараті Верховної Ради України є аналіз стану впровадження принципів гендерної рівності в діяльність Апарату, поточного стану імплементації гендерних компонентів до документів поточної діяльності, підвищення рівня обізнаності працівників з питань інтеграції гендерних принципів, а також розробка за його результатами рекомендацій щодо впровадження комплексного гендерного підходу в діяльність Апарату», – йдеться у методичних рекомендаціях.

Гендерний аудит будуть проводити на початку кожного року. При цьому наразі незрозуміло, як усуватимуться можливі недоліки в роботі Апарату.

«У разі виявлення дискримінації за ознакою статі за результатами проведення гендерного аудиту керівнику Апарату рекомендується затвердити План дій для їх усунення», – зазначається у методичних рекомендаціях.

Натомість наголошується, що участь у гендерному аудиті є добровільною, а його результати не будуть мати жодних негативних наслідків для працівників.  

Методичні рекомендації розроблялися фахівцями Апарату спільно з експертками та експертами Офісу парламентської реформи, що є ключовим компонентом спільного проєкту European Union in Ukraine – ПРООН з парламентської реформи та дорадчою групою для керівництва ВРУ та її Апарату. Ознайомитися із фінальним текстом можна тут.

50%

Фото: Вадим Чуприна

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті