Home Статті «Дівчата можуть усе»: Про що говорила Іванна Климпуш-Цинцадзе у Вашингтоні

«Дівчата можуть усе»: Про що говорила Іванна Климпуш-Цинцадзе у Вашингтоні

0
361

Політикиня взяла участь у заході, присвяченому питанням жінок-лідерок

Європейський вектор розвитку України відкриває для жінок шлях для повної реалізації їхнього потенціалу у різних сферах. Про це під час робочого візиту до Вашингтона заявила віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Урядовиця провела зустріч із головою правління Національного демократичного інституту Мадлен Олбрайт, а також виступила на заході, присвяченому питанням лідерства жінок («Celebrating Risk-Takers for Women’s Empowerment»).

У своєму виступі Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що NDI є одним з найбільш надійних стратегічних партнерів у просуванні гендерної рівності в Україні. Вона також пригадала, що національне дослідження з питань рівності між чоловіками та жінками, проведене у співпраці з NDI у 2018 році, показало великий запит українців на збалансоване представництво чоловіків і жінок у політиці. Цього прагнуть 61% українців, і водночас лише 36% українців вважають, що нинішнє представництво жінок у Верховній Раді України є достатнім. Українці згодні з тим, що низький рівень представництва жінок у політиці не відображає можливостей та інтересу жінок до політичного життя.

Читайте також: Національне опитування: Що відповідають українці про участь жінок у політиці і чоловіків – у вихованні дітей

«Ще п’ять років тому найважливішим було збереження державних інституцій від краху і зовнішньої агресії. Сьогодні ключовим публічним запитом є створення таких інституцій і забезпечення рівних можливостей. Ми зробили конкретні кроки для сприяння рівності та усунення дискримінації, у тому числі у секторі оборони та безпеки, зняли бар’єри для отримання жінками багатьох професій, які раніше були для них недоступні. Ми також зосереджені на зниженні рівня гендерно зумовленого насильства, включаючи сексуальне насильство. Зараз ми оновлюємо державну політику щодо гендерної рівності та співпрацюємо з Верховною Радою України для забезпечення більш збалансованого представництва чоловіків і жінок у наступному парламенті», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона також розповіла про зворушливий момент під час зустрічі з колишньою Держсекретаркою США Мадлен Олбрайт.

«Багатьом відомо особливе ставлення пані Мадлен до брошок – її фірмовий особистий стиль та велика колекція цих прикрас, які завжди, на кожній зустрічі несуть особливе змістовне навантаження. От і на зустрічі НДІ сьогодні у Вашингтоні в неї була брошка, що символізувала її доньок – «мої дівчата», – як сказала сама Держсекретар», – зауважила віце-прем’єр-міністерка.

За її словами, в неї на піджаку був значок «Дівчата можуть усе», подарований авторами видавництва «Видавництво» «Це зробила вона» – друку історій про видатних всесвітньовідомих та надзвичайних маловідомих українок.

«Я не могла втриматися, і запропонувала додати до брошки пані Мадлен і мій значок, що реально символізує нову еру визнання ролі жінок в Україні. Вдячна, що пані Олбрайт з приємністю прийняла цей маленький, але такий символічний сувенір», – написала Іванна Климпуш-Цинцадзе в Facebook, додавши, що «історія, розказана видавництвом «Видавництво» потрохи завойовує світ».

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті