Home Статті До парламенту Швейцарії обрали 42% жінок

До парламенту Швейцарії обрали 42% жінок

0
144

У Швейцарії за підсумками парламентських виборів депутатками стала рекордно велика кількість жінок — 84 з 200 парламентаріїв Національної ради (великої палати швейцарського парламенту). Таким чином частка жінок серед депутатського корпусу склала рекордні 42%, а Швейцарії вдалося обійти за цим показником такі європейські країни, як Норвегія, Італія та Франція, пише Swissinfo.ch.

Читайте також: Парламенти світу вже майже на чверть складаються із жінок – дослідження

Як пише Swissinfo.ch, цей результат не виник сам по собі: йому передувала широка громадська мобілізація, кульмінацією якої став жіночий страйк, що відбувся 14 червня 2019 року. Того дня сотні тисяч жінок і чоловіків вийшли на вулицю, щоб вимагати поліпшення ситуації з представництвом жінок в органах влади на всіх рівнях. По суті, вони переконували самих себе піти на виборчі дільниці й віддати свій голос за жінок-кандидаток. Що і сталося 20 жовтня. Тож тепер частка жінок серед депутатського корпусу становить рекордні 42%. А Швейцарія різко поліпшила свої позиції в Глобальному рейтингу представлення жінок в органах законодавчої влади, піднявшись відразу на 15 сходинку: раніше Швейцарія перебувала на 38 місці в рейтингу, маючи в Національній раді лише 32% депутаток.

Якщо брати тільки країни Європи, то країна за цим показником взагалі опинилася на п’ятій позиції.

Раніше швейцарську Нацраду випереджали парламенти Португалії, Італії, а також Аргентини й Данії. Але зараз Швейцарія залишила їх далеко позаду.

Читайте також: Блог Зої Казанжи/Про жінку, яка кинула виклик президентові Руанди і потрапила під суд

Флавія Кляйнер (Flavia Kleiner) із Alliance F , впливової громадської організації, що виступає за гендерну рівність, в інтерв’ю газеті Neue Zürcher Zeitung (NZZ) висловила своє задоволення тим, що в ході цих виборів жінкам вдалося «взяти штурмом багато сфер, які традиційно відзначаються чоловічим домінуванням».

Крім того, тепер збільшиться і кількість жінок, які перебувають на керівних посадах у партійних організаціях, а також у партійних парламентських фракціях у Національній раді.

Читайте також: Вибори в Канаді: до парламенту обрали рекордну кількість жінок

Наприклад, частка жінок у депутатських фракціях соціалістів (SP) і «Зелених» (Grüne) буде 60%. У фракції консервативної Швейцарської народної партії (SVP) цей показник становитиме лише 25%, але й тут кількість жінок також помітно зросла.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті