Головна Статті До Ради внесли альтернативний законопроєкт про сексизм

До Ради внесли альтернативний законопроєкт про сексизм

2
1,124
У парламенті зареєстрували ще один законопроєкт про сексизм
Фото: agropolit.com

Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді проєкт закону № 5005 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, протидії дискримінації та дотримання норм етики народними депутатами України.

Інформація про документ напередодні з’явилася на офіційному порталі парламенту. Там повідомляється, що проєкт закону передали на розгляд керівництву. Зазначається, що документ подали Олена Кондратюк, Олександр Корнієнко, Микита Потураєв, Ірина Геращенко, Ярослав Железняк, Марія Іонова та інші.

«Окрім запровадження гендерних квот в діяльності парламенту, існує також нагальна необхідність посилення боротьби з проявами сексизму та інших форм дискримінації з боку народних обранців. У своїй діяльності народні депутати зобов’язані поважати честь і гідність інших народних депутатів, службових та посадових осіб і громадян; утримуватись від дій, заяв та вчинків, що компрометують його самого, виборців, Верховну Раду України, державу», – йдеться у пояснювальній записці.

Законопроектом пропонується внести зміни до Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України «Про Регламент Верховної Ради України», Закону України «Про комітети Верховної Ради України», Закону України «Про статус народного депутата України», а саме:

1) щодо закріплення квотного принципу розподілу посад в комітетах Верховної Ради України та формуванні їх складу, при обранні заступників Голови Верховної Ради України, формуванні складу підготовчої депутатської групи тощо;

2) щодо запровадження обов’язкової ґендерно-правової експертизи законопроектів;

3) щодо уточнення положень Регламенту Верховної Ради України в частині дотримання дисципліни та норм етики народними депутатами під час пленарних засідань:

  • стосовно заборони вживати висловлювання метою або наслідком яких є приниження людської гідності за ознаками раси, національності, релігійних переконань, інвалідності, статі або іншими ознаками;
  • встановлення відповідальності за такі порушення у вигляді позбавлення народного депутата права брати участь у пленарних засіданнях (до п’яти пленарних засідань), у порядку, передбаченому статтею 51 Регламенту України.

4) щодо дотримання дисципліни, норм етики та заборони вживати висловлювання метою або наслідком яких є приниження людської гідності за ознаками раси, національності, релігійних переконань, інвалідності, статі або іншими ознаками, під час засідань комітетів Верховної Ради України.

5) щодо заборони дискримінації з боку народного депутата під час здійснення ним своїх повноважень.

Додатково вносяться зміни до Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» та Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» з метою визначення поняття «сексизм».

Крім того, 2 лютого у Раді також зареєстрували проєкт закону № 4599-2 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за публічні прояви сексизму. Ним пропонується доповнити Кодекс новою статтею 173-5 «Публічний прояв сексизму» та внести зміни до низки його статей.

Раніше депутати запропонували карати за сексизм штрафами, громадськими роботами або адміністративним арештом. Так, представники фракції «Слуга народу» зареєстрували проєкт закону №4598, який на офіційному рівні визначить саме поняття сексизму. Інший законопроєкт №4599 прописує види відповідальності за це порушення. Обидва документи були надіслані на розгляд до профільного комітету.

Нагадаємо, в березні 2019 року Рада Європи вперше затвердила юридичний документ, у якому з’явилося визначення сексизму. Відповідно до Рекомендацій щодо запобігання та протидії сексизму, що були прийняті Комітетом міністрів Ради Європи, держави повинні активізувати свої зусилля для подолання сексизму в усіх сферах життя. У тексті підкреслюється, що сексизм є проявом «історично нерівних владних відносин» між жінками і чоловіками, що призводить до дискримінації і перешкоджає всебічному розвитку жінок у суспільстві.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті