Головна Статті До Ради внесли альтернативний законопроєкт про святкування 8 Березня

До Ради внесли альтернативний законопроєкт про святкування 8 Березня

0
658

У Раді зареєстрували альтернативий законопроєкт щодо встановлення святкових днів. У ньому пропонують перейменувати 8 Березня на Міжнародний день захисту прав жінок та залишити його вихідним днем, Також пропонують зробити 8 травня — Днем пам’яті та примирення і відмінити святкування 9 травня.

8 березня як «день весни та краси» є стереотипним та нівелює громадську й політичну природу цього свята

Проєкт  ініціювали група депутаток та депутатів, серед яких Марина Бардіна, Інна Совсун, Ярослав  Юрчишин, Євгенія Кравчук, Олексій Жмеренецький.

«Як відомо, 8 Березня щорічно відзначають у світі як день боротьби за права жінок. Організація Об’єднаних Націй із 1975 року відзначає цей день як «Міжнародний жіночий день» (International Women’s Day), а з 1975 року також як «Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир» (United Nations Day for Women’s Rights and International Peace).

В Україні з одного боку, 8 Березня відзначається жіночими маршами та заходами, присвяченими правам жінок та рівності. Проте, з іншого боку, за застарілою радянською традицією певною частиною суспільства цей день сприймається як «свято весни та краси».

Читайте також: Чи залишити вихідний 8 Березня: «Дія» запустила опитування

На нашу думку, сприйняття 8 Березня як «дня весни та краси» є стереотипним та нівелює громадську та політичну природу цього свята. Тому пропонується на законодавчому рівні у назві свята 8 Березня акцентувати увагу на тому, що вказаний день відзначає рух за рівні права та можливості жінок, та визначити його як «Міжнародний день захисту прав жінок», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

8 Березня як нагадування про боротьбу жінок за рівні права

 Як зазначають, у МФО «Рівні можливості», святувати 8 Березня потрібно, адже це можливість привернути увагу суспільства і урядовців до питань прав жінок і необхідності ліквідації проявів дискримінації. Водночас необхідно повернути цьому святу його першопочаткове правозахисне значення.

«Боротьба із насильством проти жінок та домашнім насильством, дотримання рівних прав і можливостей при обранні в органи влади та на керівні посади, розширення економічних можливостей жінок, подолання дискримінації жінок у всіх сферах життя суспільства та інші. Усі ці питання потребують термінового вирішення. Відзначення Міжнародного дня захисту прав жінок на державному рівні значно мірою сприятиме досягненню справжньої гендерної рівності в Україні», — коментують у МФО.

Нагадаємо, що раніше група депутатів подала на розгляд Верховної Ради законопроєкт, який пропонує скасувати 8 березня, а замість нього започаткувати нове свято  День української жінки.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті