Головна Статті Дослідження ПРООН: Частка жінок-керівників в Україні вища у малих містах та селах

Дослідження ПРООН: Частка жінок-керівників в Україні вища у малих містах та селах

0
770

Для юридичних осіб та ФОП частка жінок-керівників вища у малих містах (особливо) та селах. До таких висновків прийшов Український центр суспільних даних, який провів дослідження «Жінки та чоловіки на керівних посадах в Україні: статистичний аналіз відкритих даних ЄДРПОУ» у рамках проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств».

Натомість У Києві суттєво меншою є частка жінок серед керівників. Відсоток чоловіків- керівників та ФОП у столиці загалом вищий, ніж у цілому по Україні як за рахунок більшої частки юридичних осіб у Києві, так і внаслідок нижчої представленості жінок у керівництві юридичними особами.

Дослідники зокрема відзначили, що серед юридичних осіб ця тенденція є чітко вираженою: чим меншим є населений пункт, тим більша частка керівників-жінок. Водночас серед ФОП частка жінок найвища у містах з населенням до 100 тисяч (але не в селах).

Частка жінок серед керівників юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за типом та розміром населеного пункту

Водночас дослідники відзначили, що серед юридичних осіб у багатьох галузях спостерігається така тенденція: у більших містах гендерний склад керівників більш збалансований, а у менших містах та селах галузі мають більш виражений гендерний профіль – жінки очолюють «жіночі» галузі, а чоловіки – «чоловічі».

Частка жінок та чоловіків серед керівників юридичних осіб за видом економічної діяльності, типом та розміром населеного пункту 

Більша частка жінок серед керівників юридичних осіб у дрібних населених пунктах, на думку дослідників, спричинена такими факторами:

  1. Вища частка жінок у менших містах та селах у найбільшій (за кількістю юридичних осіб) галузі «оптова та роздріб- на торгівля», на яку припадає 25% усіх юридичних осіб.
  2. У більших містах галузі мають більш збалансоване управління, але чоловіки тут займають керівні посади у «більш жіночих галузях» частіше, ніж жінки – у «більш чоловічих».

Серед ФОП тенденція до збільшення частки жінок у дрібніших населених пунктах формується головним чином за рахунок галузі «Оптова та роздрібна торгівля», на яку припадає 53% усіх ФОП.

«У великих містах у жінок є можливість влаштуватися на роботу найманими працівниками, а у малих жінки самі шукають собі зайнятість, і найдоступнішим видом діяльності, яка не вимагає ані високого рівня освіти, ані великого стартового капіталу, тому вони обирають саме торгівлю», – прокоментувала Оксана Сидорук, співавторка дослідження.

Загалом, за презентованими даними, у містах з населенням до 100 тис. осіб та селах 66–71% жінок – ФОП мають основний вид діяльності «Оптова та роздрібна торгівля». У середніх же та великих містах більшою є частка підприємців-жінок, що працюють в інших галузях.

50%

 

 

 

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Статті