Головна Анонси Дискусія «Потреби жінок у війську: що змінилося за півтора року повномасштабної війни», 17 листопада

Дискусія «Потреби жінок у війську: що змінилося за півтора року повномасштабної війни», 17 листопада

3
829

17 листопада відбудеться дискусія на тему «Потреби  жінок у війську: що змінилося за півтора року повномасштабної війни». Організовують подію кампанія проти сексизму в медіа та політиці «Повага» та платформа «Жінки — це 50% успіху України». 

Нині у лавах Збройних Сил України несуть службу майже 43 тисячі жінок. Із них 5 тисяч виконують свої обов’язки безпосередньо на фронті. Після 2014 і аж до повномасштабного російського вторгнення тривала боротьба з гендерними упередженнями у війську і рух на посилення прав і ролі жінок у лавах ЗСУ. Так, жінки отримали доступ до навчання на офіцерів. Для жінок стали відкритими бойові посади і поступово почала зникати ганебна практика, коли військова виконувала бойові завдання, а за документами вважалася кухаркою. 

Понад півтора року повномасштабної війни з Російською Федерацію підтвердили, що ці починання були правильними і рухали українське військо в бік гендерної рівності, поваги та  відкритості, подалі від засад і практик радянської армії. Однак понад півтора року інтенсивних бойових дій підкреслили також і прогалини у забезпеченні потреб жінок, які воюють. 

Кампанія проти сексизму в медіа та політиці «Повага» і платформа «Жінки — це 50% успіху України» дуже часто стикаються із запитами від аудиторії, які стосуються ширшого висвітлення прав і потреб військовослужбовиць. Ідеться як про матеріальні потреби, як то зручна жіноча форма і взуття, так і про нематеріальні середовище, де гідність жінки, яка вдягнула піксель, не зазнає приниження. І де є повага суспільства до тих, хто захищають країну незалежно від їхньої статі. 

Про роботу із цими запитами і потребами, яка триває на всіх рівнях, ми б хотіли поговорити з нашими спікерками. Щоб намітити ті тематичні сегменти, з якими будемо інформаційно працювати задля подальших якісних суспільних та інституційних трансформацій.

Учасниці дискусії: 

  • Наталія Калмикова, заступниця міністра оборони
  • Юлія Кіріллова, співзасновниця громадської організації «Жіночий ветеранський рух» 
  • Ірина Никорак, народна депутатка і засновниця проєкту Arm Woman Now 
  • Аліна Сарнацька, сержантка ЗСУ

Модераторка — координаторка з гендерних питань кампанії проти сексизму в медіа та політиці «Повага» Анастасія Багаліка

Коли: 17 листопада о 15:30

Де: Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. «Театральна»), Укрінформ

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Анонси