Головна Анонси Дискусія про статеве виховання у межах фестивалю Docudays UA, 6 червня

Дискусія про статеве виховання у межах фестивалю Docudays UA, 6 червня

2
896

У межах фестивалю Docudays UA на початку червня відбудуться події правозахисної програми RIGHTS NOW!. Із-поміж іншого проходитимуть розмови у форматі «Кава з правозахисника(ця)ми».

Так, 6 червня кампанія проти сексизму в медіа та політиці «Повага» проведе дискусію про те, чому статеве виховання має бути базовим для підлітків і дорослих. 

Учасниці дискусії:

  • Лариса Денисенко, юристка, правозахисниця, журналістка;
  • Ярослава Кравченко, телеведуча, продюсерка, амбасадорка руху HeForShe;
  • Дар’я Чекалова, заступниця директорки ГО «Дівчата», лекторка шкільних курсів зі статевого виховання, експертка в царині гендерно зумовленого насильства;

Читайте також: У Міносвіти відповіли на петиції про статеве виховання

Модераторка Анастасія Багаліка, координаторка з гендерних питань кампанії проти сексизму в медіа та політиці «Повага» та платформи «Жінки — це 50% успіху України».

Знання про власне тіло і чужі тіла також пов’язані з більш ефективною протидією сексуальним домаганнням

«Чому ця тема важлива? Досвід попередніх поколінь демонструє, що плин часу, зміни у суспільних нормах та доступність інформації не стають або не в повній мірі стають тими чинниками, які б могли швидко й ефективно зруйнувати гендерні стереотипи. Вони сильні й укорінені, а культура згвалтувань нікуди не зникає і залишається фоновою для нових і нових поколінь. Великою мірою на це впливає тотальна неграмотність людей у інтимних питаннях, фізіології і тому, як побудована людська психіка. Невміння говорити з дітьми на такі теми призводить до того, що підлітки так само мало знають про власне тіло, як і їхні батьки», — наголошує Анастасія Багаліка. 

За її словами, питання сексуальнної грамотності тісно пов’язане не лише з ранніми вагітностями, якими лякали дівчат у школах в 90-х, а також не лише з статевими хворобами, про що говорили підліткам у 2000-х, роздаючи презервативи. 

Читайте також: Хто виховав мізогінію у 20-річних?

«Знання про власне тіло і чужі тіла також пов’язані з більш ефективною протидією сексуальним домаганнням, звалтуванням і гендерним стереотипам. Тому що чим більше підлітків знатиме, що секс — це те, що відбувається за згодою між двома дорослими людьми, тим менше шансів, що хтось зможе діяти проти їхньої волі», — каже модераторка дискусії.

Що: дискусія про статеве виховання у форматі «Кава з правозахисника(ця)ми» програми RIGHTS NOW! фестивалю Docudays UA. 

Де: зала «Солодке життя», кінотеатр «Жовтень»

Коли: 6 червня, об 11:00

Вхід на подію вільний.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Анонси