Головна Статті Дитсадки від роботодавців: як у Молдові хочуть допомогти працюючим батькам

Дитсадки від роботодавців: як у Молдові хочуть допомогти працюючим батькам

2
4,072

Парламент Молдови у першому читанні проголосував за законопроєкт, який дозволяє роботодавцям створювати спеціальні умови для догляду за дітьми працівників. Така ініціатива допоможе жінкам, які мають маленьких дітей, ходити на роботу, пише видання Аnticoruptie.

«Найближчим часом ми запропонуємо додаткові заходи: ваучери у дитсадки, збільшення тривалості відпустки для догляду за дітьми. Ми пропонуємо також переглянути правові бар’єри для відкриття приватних ясел і визначити додаткові механізми фінансування державних садочків», – заявив голова парламентської комісії із соціального захисту Дан Перчун.

Він додав, що послуги дитячих ясел мають бути доступними для всіх. Адже від цього у виграші будуть батьки, діти, роботодавці та держава.

«За дітьми найчастіше доглядають матері, що змушує їх жертвувати кар’єрою. Тільки 39% жінок, які мають дитину віком до 6 років, працюють, порівняно з 60% чоловіків. Приватні дитсадки коштують дорого, місць у державних – мало, кваліфікованих нянь знайти важко. Занадто багато жінок не можуть повернутися на роботу, коли вони цього хочуть», – зазначив Дан Перчун.

Ринок праці виграє від збільшення кількості активних жінок

Дані Національного бюро статистики показують, що 97% жінок, які не зайняті на ринку праці, кажуть, що безробіття пов’язане з сімейними турботами. Для порівняння, лише 3% чоловіків називають домашні справи як причину безробіття.

«Це прекрасна та надзвичайно смілива ініціатива, яка давно назріла в нашій країні, особливо в контексті кризи, що впливає на економіку та ринки праці в усьому світі. Ми бачимо, як компанії фактично борються за виживання, а люди втрачають роботу. Ми бачимо сім’ї зі зменшеними доходами, тому що один із батьків змушений йти з роботи, щоб приділяти більше часу догляду за дітьми. Тому цілком очевидно, що ця політика буде безпрограшною для всіх. Ухвалюючи цей законопроєкт, ми просуваємо інклюзивну політику для жінок. Ринок праці лише виграє від збільшення кількості активних жінок», – заявила депутатка Партії PAS Дойна Герман.

Читайте також: Бельгія переходить на чотириденний робочий тиждень

В Україні також працюють над створенням дитячих кімнат на підприємствах. Минулого року Міністерство соціальної політики України підготувало проєкт наказу «Положення про діяльність дитячих кімнат в установах та організаціях».

Проєкт передбачає створення дитячих кімнат в організаціях та установах, щоб там могли перебувати діти працівників та відвідувачів без супроводу батьків.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті