Головна Статті #Дитинунароботу: У Рівному запустили флешмоб на підтримку депутатки міськради

#Дитинунароботу: У Рівному запустили флешмоб на підтримку депутатки міськради

4
351
Оксана Майборода із донькою Полінкою
У Рівному запустили флешмоб, щоб підтримати політикиню

У Рівному запустили флешмоб на знак підтримки депутатки міської ради Оксани Майбороди. Це сталося після того, як політикиню почали цькувати в соціальних мережах через те, що вона часто бере свою маленьку доньку на різноманітні заходи.

26 лютого Майборода виступала під час публічних консультацій із донькою на руках. Світлину виклав у Facebook її колега Зураб Кантарія й підписав: «Оксана Майборода – молодчинка: розказує про важливість зелених коридорів у містах із Поліною на руках».

У коментарях користувачі почали обурюватися й цькувати депутатку, запитували, чому дитина не в садочку і озвучували різні неприйнятні запити.

Читайте також: Тримісячний син Марії Іонової «головував» на засіданні комітету Європарламенту разом із мамою

«Батьки з дітьми в публічних місцях – це нормально,  і взяти #дитинунароботу – це нормально! Ніхто і нікому не має права вказувати, як виховувати дітей, куди їх не можна брати і де залишати! Це приватна справа батьків і правильна реакція оточення – це або ніяка, або підтримка і допомога. Люди, які мене знають і які були на заходах, де я була з дітьми, зазвичай, так і роблять, за що я щиро вдячна. Діти швидко ростуть і це тимчасово, а батьки можуть залишатися активними і продовжувати роботу чи громадську діяльність, поєднуючи з доглядом за малечею. Це такий самий нормальний вибір людей, як і взяти відпустку мамі або татові на час догляду за дітьми», – зауважила Оксана Майборода.

Вона також додала, що до виборчої кампанії її публічні виступи з дитиною не привертали такої уваги.

«Цього разу кількох жінок, які почали засуджувати мене, що я не влаштувала десь-інде дитину, а взяла з собою, ніби, зачепили мої коментарі, що моя дитина, то моя справа і невиховано вказувати іншим, як їм бути зі своєю сім’єю. Ну і понеслося… Що ж, маємо наразі яскравий практичний приклад внутрішньої мізогінії, дискримінації за ознакою материнства та політичного булінгу», – підсумувала політикиня.

Читайте також: Дочка Джасінди Ардерн стала першим немовлям, яке відвідало Генасамблею ООН

Після цього в мережі запустили флешмоб на підтримку політикині із хештегом #дитинунароботу. Люди почали викладати світлини, де вони з дітьми на руках, і розповідати про свій досвід.

«На цьому фото Даринці 10 місяців, вона в мене в офісі, а я вже активно працюю, організовую щорічну найбільшу ІТ-конференцію в Рівному. Так склалось, що Даринці практично з народження доводилось бути учасницею усіх ІТ-подій у місті, а мені працювати і забезпечувати нам обом майбутнє. Зараз є садочок і прекрасний дід, але все ж часто на робочих нарадах чи громадсько-політичних заходах ви можете зустріти нас разом. Дискутувати стосовно неправильних/правильних політичних рішень і голосувань – це одне, але піддавати сумніву і оцінювати материнство – це занадто. Я щиро захоплююся жінками, які можуть поєднувати кар’єру, дітей і особистий розвиток. Такою для мене є Оксана Майборода і її прекрасні діти… і багато-багато інших активних працюючих мам. Дівчата, ви круті. А цей хейт у рівненських групах для мене взагалі якась дикість», – написала Леся Бендюк.  

Читайте також: Спікер парламенту Нової Зеландії вів засідання з немовлям на руках

«У нас двоє синів (3 р.9 міс. та 9 міс.). Уже через три місяці після народження старшого ми почали ходити в публічні місця разом із ним. Могли взяти малюка на коротку зустріч. Він фактично не заважав. Тепер, із урахуванням усім зрозумілих обмежень, та ж історія повторюється і з молодшим. І навіть попри певні складнощі, що часом виникають, нам це подобається… Ми вже добре розуміємо, що золотий період, коли вони маленькі, дуже швидкоплинний – потрібно встигнути насолодитися… Отже, по можливості – ми скрізь разом! До речі, свого часу я, як і Оксана Майборода, виступав перед публікою з малюком на руках. І навіть гадки не маю, що тут поганого. Якщо є така можливість, якщо це достатньо зручно і, можливо, навіть корисно, то нехай так буде. Цькувати людину за подібне – абсурд… Так, перебувати з дитиною в публічних місцях – це нормально! Так, взяти #дитинунароботу – теж нормально!», – наголошує Сергій Бригар, який теж підтримав флешмоб. 

Читайте також: У Японії міністр пояснив, чому збирається у відпустку по догляду за дитиною

Тим часом Руслан Плясуля опублікував жартівливу світлину зі своїм дорослим сином і підписав «Я теж беру дитину на роботу. Садка нема, мама незрозуміло де».

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті