Home Статті Джасінда Ардерн і лейбористи перемагають на виборах у Новій Зеландії

Джасінда Ардерн і лейбористи перемагають на виборах у Новій Зеландії

4
598

На виборах у Новій Зеландії підраховано 90% голосів: з відчутною перевагою лідирує Лейбористська партія, лідеркою якої є чинна прем’єр-міністерка країни Джасінда Ардерн.

Проміжні результати голосування уже гарантують лейбористам як мінімум 64 зі 120 місць у парламенті, що дозволить їм стати монобільшістю.

Попри те, ще остаточні результати виборів ще не проголошено, Джуді Коллінз, лідерка опозиційної Національної партії, уже привітала Ардерн із «видатним результатом».

Джуді Коллінз – лідерка парламентської опозиції та очільниця Національної партії Нової Зеландії. Юристка. Посідала міністерські посади в кількох урядах Нової Зеландії, зокрема очолювала міністерства Внутрішніх ресурсів, Енергетики, У справах етнічних меншин, Виправних закладів, Поліції, Юстиції та У справах ветеранів.

Джасінда Ардерн дала прес-конференцію.

Вона вийшла на сцену – попри усмішку, в її очах блищали сльози. Свою промову вона почала на маорі.

Ардерн відзначила той факт, що це найбільша перемога лейбористів за 50 років.

«Все, що я можу сказати на це: дякую вам!», – звернулася Ардерн до виборців.

Особливо Джасінда Ардерн подякувала тим, хто до цього не підтримував лейбористів, але на цих виборах проголосував за них. Вона пообіцяла, що вони працюватимуть для кожного новозеландця:

«Ми живемо у поляризованому світі … Але я сподіваюся, що на цих виборах Нова Зеландія довела, що це не про нас. Наша країна занадто мала, щоб ігнорувати бодай когось».

На запитання, чи здивували її результати виборів, вона сказала, що здивована лише тим, наскільки вони є високими, й наголосила, що заради цього довелося тяжко працювати.

«Рухаймося далі разом!», – цим гаслом лейбористів Ардерн завершила свою промову.

Переконливу перемогу Ардерн приписують зокрема її діям під час пандемії Covid-19 – жорсткому локдауну, який вона запровадила в країні, та систематичній просвітницькій роботі, яку вона вела з населенням через соцмережі.  Завдяки цим діям зараз Нова Зеландія серед країн, які найменше постраждали від Covid-19.

Читайте також: Джасінда Ардерн: Емпатія в умовах пандемії

Джасінда Ардерн – прем’єр-міністерка Нової Зеландії (з 2017 року), членкиня Палати представників Нової Зеландії кількох скликань від Лейбористської партії та лідерка партії. 

Читайте також: Джасінда Ардерн та світова джасіндоманія

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті