Головна Статті Джорджія Мелоні вирішила не вживати фемінітив у назві посади

Джорджія Мелоні вирішила не вживати фемінітив у назві посади

2
244

Джорджія Мелоні стала першою жінкою прем’єр-міністекрою Італії. але свій титул політикиня вирішила вживати у чоловічому роді. Така позиція Мелоні викликала дискусії на тему розширення прав і можливостей жінок та політкоректності. Про це пише Reuters.

В італійській мові іменники можуть мати жіночий та чоловічий рід. Досягають це завдяки окремого артиклю. У першій офіційній заяві офісу новообраної прем’єрки зазначили офіційний титулі Мелоні «Presidente del Consiglio», якому передував артикль чоловічого роду «il», а не жіночий «la».

Будучи першою жінкою на посаді прем’єр-міністра, Джорджія Мелоні очолює ультраправу партію та не надто відома як феміністка. Скоріше навіть навпаки: вона виступає проти жіночих квот у залах засідань і парламенті. До слова, в уряді Мелоні лише шість жінок із 24 членів.

Читайте також: Італія: новий уряд, старий сексизм

Вибір «чоловічого» артикля розкритикувала колишня спікерка Палати депутатів Лаура Болдріні. Вона пов’язала вибір прем’єрки вживати назву посади у чоловічому роді із назвою її партії «Брати Італії» (FdI).

Accademia della Crusca, найпрестижніша італійська лінгвістична установа і регулятор італійської мови, стверджує, що прем’єрка мала використати саме жіночий рід для позначення своєї посади. Адже саме така форма є граматично правильним вибором.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті