Home Статті Економічний комітет ВР рекомендує ухвалити закон про гендерні квоти у наглядових радах держпідприємств

Економічний комітет ВР рекомендує ухвалити закон про гендерні квоти у наглядових радах держпідприємств

0
106

Комітет Верховної Ради з питань економічної політики розглянув законопроект щодо рівного гендерного представництва в наглядових радах державних підприємств та рекомендував його до прийняття у першому читанні за основу. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань економічної політики Андрій Іванчук.

«Очолюваний мною Комітет Верховної Ради з питань економічної політики рекомендував Верховній Раді прийняти в першому читанні за основу законопроект щодо рівного гендерного представництва у наглядових радах держпідприємств. Проект Закону підготовлений групою народних депутатів, зокрема і членів нашого Комітету. Законопроект вносить зміни до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних прав і можливостей у представників обох статей у роботі наглядових рад та органах управління державних унітарних підприємств, господарських товариств та державних банків», – написав Іванчук.

Згідно із законопроектом, запроваджується «обов’язковість представництва професіоналів кожної статі на рівні 40% у наглядових радах державних унітарних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50% акцій (часток) належать державі та державних банків».

Перехідні положення передбачають поступовість впровадження зазначених змін, виходячи із того, що деякі державні компанії та банки вже створили наглядові ради без врахування вимоги представленості. Так, у 2019-2020 роках допускається робота наглядових рад, в яких недопредставлено одну із статей на рівні 20%. Вимога щодо 40% вводиться в дію у 2021 році.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що в ЄС жінки в середньому займають 26,7% місць в керівних органах найбільших компаній, що котируються на фондових біржах. Ісландія (45%), Франція (44%) та Норвегія (40%) є лідерами за цим показником у Європі. Ще в 11 країнах відповідна частка становить щонайменше 25%.

«Найбільш релевантним прикладом для України, серед проаналізованих країн, є Австрія, де запроваджено квоти виключно для наглядових рад державних компаній. Представництво жінок збільшилося з 26% у 2011 році до 47% у 2017. Більшість компаній передчасно досягла необхідних показників, а в 32 компаніях з 54, жінки складають більш ніж 50% членів наглядових рад. У 2018 році в Австрії гендерні квоти запровадили також для приватних компаній», – зазначають депутати, які долучилися до розробки законопроекту.

У свою чергу, Іванчук запевнив, що «до другого читання це буде збалансований консенсусний документ».

Наразі законопроект передали на розгляд Верховної Ради.

Підготувала Вікторія Кобиляцька, 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті