Home Статті Ексочільниця МЗС Австрії поскаржилася в поліцію через домашнє насильство

Ексочільниця МЗС Австрії поскаржилася в поліцію через домашнє насильство

0
523

Колишня міністерка закордонних справ Австрії (2017 – 2019) Карін Кнайссль подала заяву в поліцію на свого чоловіка, який двічі її вдарив під час сварки, пише австрійська газета Kronen Zeitung, на яку посилається Укрінформ

«Пов’язана з коронавірусом криза призводить до збільшення насильства, постраждала і колишня міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайссль. Після втручання поліції її чоловікові тепер заборонено наближатися до неї», – йдеться у повідомленні. 

Читайте також: В Австрії міністерка юстиції стала жертвою булінгу через боснійське походження

Згідно з даними видання, поліція була викликана колишньою міністеркою телефоном на міні-ферму на півдні Нижньої Австрії, де проживає подружжя. Коли поліцейські прибули, вони встановили, що між Карін Кнайссль та її чоловіком Вольфгангом Майлінгером, які одружилися приблизно півтора року тому, сталася сварка. У ході конфлікту 55-річна Кнайссль почала бити руками в груди свого чоловіка, який вилаявся на неї. У відповідь чоловік дав їй два ляпаси. 

Обвинувачений у домашньому насильстві Вольфганг Майлінгер підтвердив слова своєї дружини, однак заявив, що не збирався її бити, а хотів просто заспокоїти. Тепер поліція заборонила йому наближатися до жінки.

Під час карантинних заходів у світі зростає кількість випадків домашнього насильства, пише Громадське радіо. За даними Фонду  народонаселення ООН, кількість випадків домашнього насилля в Косово у березні — з початку карантину — виросла на 17% порівняно з березнем 2019 року. У інших країнах показники вищі, говорить генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш.

«Ізоляція та карантин важливі для того, щоб стримати поширення COVID-19, але через них жінки можуть залишитися з партнерами, які проявляють насильство. За минулі тижні на тлі зростання економічного та соціального тиску та страху, ми побачили жахливе зростання домашнього насилля по всьому світу. В деяких країнах кількість жінок, які дзвонити у служби підтримку, зросла вдвічі», — заявив Гутерреш.

ООН закликає країни тримати відкритими на час карантину центри для жінок, які потерпають від домашнього насильства, а також просять оголосити такі шелтери закладами, які належать до необхідних служб, а відтак працюють і за обмежувальних заходів, адже в цьому є нагальна потреба.

В Україні кількість звернень під час карантину зросла вдвічі, говорить виконавча директорка МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» Галина Скіпальська в коментарі виданню Повага.

Вона наголошує, що до 15 травня 2020 року її організація у партнерстві з ЮНІСЕФ продовжить підтримувати 12 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги в Донецькій та Луганській областях. Вони виїжджають у крайніх випадках, коли треба забирати жінку, дитину, коли є загроза життю та здоров’ю.

В Україні також діє Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123.

50%

Фото: www.tango-noir.com
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті