Головна Статті Експертка: У Херсонській області не виконують вимоги гендерного законодавства

Експертка: У Херсонській області не виконують вимоги гендерного законодавства

0
568

У Херсонської області не виконують вимоги гендерного законодавства, прийнятого в рамках виконання Україною умов Євросоюзу при наданні громадянам країни безвізового режиму. Про це під час круглого столу «Гендерна партійна політика» розповіла експерт Херсонського обласного центру «Успішна жінка» Наталія Богренцова, повідомляє сайт «Жінки у політиці».

Круглий стіл відбувся у Херсоні. Наталія Богренцова розповіла про те, що центр проводить моніторинг реформ, які повинна провести Україна в зв’язку з лібералізацією візового режиму. Дуже великий блок цих реформ пов’язаний з гендерною політикою, з гендерним балансом і переходом на гендерно-орієнтоване партійне будівництво.

«Ми запитували у керівників міст і районів про наміри організовувати школи жіночого лідерства для того, щоб виховувати нове покоління політиків. Ми вже отримали відповіді з усіх міст і районів. Ніхто не збирається організовувати ніякі школи лідерства. У деяких відповідях писали, що в школах лідерства немає необхідності, так як більшість у депутатському корпусі – жінки, – розповіла Наталія Богренцова.

За словами експертки, більшість сформована за рахунок депутатів сільських і селищних рад, в яких дійсно 56-60% – жінки. Але в міських радах жінок-депутатів – 29%, в районних – 24%, а в облраді – 15%.

Основними нормативно-правовими актами, до яких внесено і поетапно будуть вноситися зміни, є:

  1. Кодекс законів про працю,
  2. Сімейний кодекс,
  3. Цивільний та Кримінальний кодекси,
  4. Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні»,
  5. Закони України «Про зайнятість населення»,
  6. «Про професійний розвиток працівників», «Про оплату праці»,
  7. «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»,
  8. «Про колективні договори і угоди»,
  9. «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»,
  10. «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття»,
  11. «Про рекламу»,
  12. «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ряд інших законів і кодексів.

Також експертка зазначила, що більшість політичних партій, які мають свої організації на Херсонщині, активізують свою роботу тільки напередодні виборчих кампаній. Тоді ж вони згадують про законодавчу вимогу дотримуватися гендерної квоти (наявність у виборчих списках жінок в кількості не менше 30% від загальної кількості кандидатів):

«Тому серед кандидатів так мало гідних, тих, які користуються повагою в народі жінок, бо партійці згадують про гендерну квоту, як і про систематичну роботу взагалі, незадовго до виборів. А в такій ситуації складно і залучити до лав партій гідних і серйозних людей, і забезпечити їм перемогу на виборах».

 

50%

 

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Статті