Головна Статті Феміністичний рух України: результати самооцінки

Феміністичний рух України: результати самооцінки

1
1,131

Український жіночий фонд опублікував результати самооцінки феміністичного руху в Україні, яка проводилася з 21 лютого по 15 березня 2024 року. Таку самооцінку організація проводить вже шість років поспіль.

Із результатами дослідження можна ознайомитися на сайті організації.

Феміністичний рух України перейшов від стадії становлення до стадії зрілості. Так вважають 40% учасниць/-ків, які взяли участь в опитуванні щодо самооцінки руху за методологією Міжнародного жіночого фонду.

Як зауважуть у фонді, в 2017 році 49% респонденток/-ів вважали, що феміністичний рух в Україні перебуває на стадії становлення і тільки 7% — що в стадії зрілості.

За 6 років ситуація змінилася майже кардинально. Результати цьогорічного опитування свідчать: тільки 19% вважають, що рух залишився на стадії становлення, тоді як 40% переконані, що рух перебуває вже на стадії зрілості.


Читайте також: Феміністка – феміністці: Український жіночий фонд презентував порадник для розвитку організацій


В Україні в опитуванні взяли участь представниці/-ки 171 організації та 28 індивідуальних активісток/-ів. Крім оцінки стадії розвитку феміністичного руху в Україні, респондентки/-ти визначили основні переваги та виклики для руху.

Найбільшою перевагою руху респондентки/-ти вважають рівень співпраці та координації в середині руху. 67% вважають, що це пріоритетний напрямок, який рух має посилювати й надалі.

На другому місці опинився розвиток руху на місцевому та локальному рівнях, а на третьому — безпека, яка одночасно є і найбільшим викликом для учасниць/-ків руху, так і важливим пріоритетом. На місцевому і локальному рівнях найбільшою перевагою руху є можливість залучення небайдужої громадськості до лав руху та можливість привертати увагу місцевої влади та впливати на її рішення. Так відповіли 87% та 83% респонденток/ів відповідно.

Серед найпоширеніших потреб всередині руху 48% назвали гнучке фінансування від донорів; 34% — посилення організаційної спроможності; 34% — можливість швидкого реагування на кризові ситуації.

Потреби феміністичного руху
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті