Головна Статті Гайке Гойбах стала першою депутаткою із порушенням слуху в Бундестазі

Гайке Гойбах стала першою депутаткою із порушенням слуху в Бундестазі

1
1,076
Гайке Гойбах
Гайке Гойбах

У Бундестазі працюватиме нечуюча депутатка Гайке Гойбах. Тож відтепер під час засідань будуть забезпечувати переклад мовою жестів. Про це пише Spiegel.

Гайке Гойбах у дитинстві страждала від інфекції середнього вуха. Наслідком хвороби стало те, що жінка повністю втратила слух. Тепер політикиня є першою глухою людиною, яка потрапила до німецького Бундестагу.

Коли Гойбах було 39 років, вона балотувалася до міської ради Штадтберга в окрузі Аугсбург на місцевих виборах 2020 року.

На федеральних виборах 2021 року вона набрала 14,5 відсотка голосів і спочатку не пройшла до Бундестагу. Тепер вона замінить іншого депутата Улі Грьотча, якого обрали на посаду федерального уповноваженого у справах поліції.


Читайте також: Мар Гальсеран стала першою депутаткою із синдромом Дауна в Іспанії


Президентка Бундестагу Бербель Бас зазначила, що Гойбах стане першою нечуючою депутаткою і це «сильний сигнал» про інклюзивність. 


Читайте також: Лілія Усік: Бути «голосом» України в парламенті Берліна


За словами Бербель Бас, адміністрація провела технічну підготовку для того, щоб депутатка могла безперешкодно працювати. Так, у пленарній залі забезпечуватимуть переклад жестовою мовою під час виступів інших, а виступи самої Гойбах буде озвучувати перекладач.

Очільник Німецької спілки глухонімих Гельмут Фогель зазначив, що вони вбачають великий символізм і переломний момент у цій події. 

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті