Головна Статті Ганна Маляр пообіцяла особисто реагувати на заяви про сексуальні домагання в армії

Ганна Маляр пообіцяла особисто реагувати на заяви про сексуальні домагання в армії

3
786
Ганна Маляр. Photograph: Ed Ram/The Guardian
Ганна Маляр. Photograph: Ed Ram/The Guardian

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр пообіцяла, що сприятиме притягненню до відповідальності командирів, яких звинувачують у сексуальних домаганнях. Про це вона сказала в коментарі виданню The Guardian.

Маляр закликала постраждалих від домагань в українській армії звернутися до неї. Також вона заявила, що розслідуватиме заяви про погрози військовослужбовицям щодо відправки у психіатричну лікарню за те, що вони повідомляли про сексуальні домагання чи просили перевести їх до іншого підрозділу. Маляр зазначила, що особисто звертатиметься до поліції з будь-якими достовірними випадками домагань.

Читайте також: Виклики для жінок у армії: хто винен і що робити?

Раніше The Guardian опублікували матеріал про проблеми, з якими стикаються жінки в українській армії, зокрема про стигматизацію й сексуальні домагання. Одна з героїнь матеріалу Надія Гарань розповіла, що була змушена покинути свою бригаду через випадки домагань і погрози з боку одного з командирів. 

«Я залишила [свою бригаду], тому що на високому рівні була одна людина, яка переслідувала жінок, і я знаю цих жінок, — сказала Надія Гарань».

Військовослужбовиця розповіла, що командир змушував інших жінок займатися з ним сексом. А якщо ті відмовлятимуть, обіцяв відправити їхніх чоловіків, які служити разом із ними, «на смерть».

Читайте також: У Міноборони відреагували на цькування нової спікерки ЗСУ Сари Ештон

Ганна Маляр пообіцяла, що зустрінеться з Надією Гарань і виступить на захист військовослужбовиць, які свідчитимуть про сексуальні домагання в армії.

«Я прошу всіх жінок, які служать у Збройних силах, написати мені заяву. Я звʼяжуся з поліцією й приведу її за руку, щоб розслідувати це… Такі речі неприпустимі», — наголосила Маляр.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті