Головна Статті Гендерна експертиза підручників: лише 50% не містять дискримінаційного контенту

Гендерна експертиза підручників: лише 50% не містять дискримінаційного контенту

0
1,114

В Україні 50% підручників, які пройшли експертизу Міністерства освіти і науки з 2016 року, не містять дискримінаційного контенту, повідомляє Укрінформ із посиланням на урядову уповноважену з питань гендерної політики Катерину Левченко.

За її словами, досвід проведення такої антидискримінаційної експертизи викликав неабиякий інтерес в учасників Регіональної європейської зустрічі «Пекін+25» у Женеві.

«Ця тема викликала велике зацікавлення, тому що представники інших країн, в тому числі нашого субрегіону, не мали інформації про те, що відбувається така експертиза… Я дуже коротко говорила про цю методологію, але сама цифра – 845 підручників пройшли таку експертизу – і що майже 50% наразі не містять дискримінаційного контенту, і що було позбавлення ліцензії, рекомендації до підручника «Сімейні цінності» за застосування дискримінаційних підходів, – це викликало зацікавлення», – зазначила Левченко.

Вона нагадала, що Пекінська декларація та Платформа дій були прийняті у 1995 році, й Україна презентувала у Женеві національний звіт про досягнення основних цілей, які були сформовані у Пекінській платформі дій.

За словами Левченко, 12 цілей Пекінської платформи дій концентруються навколо таких тем: жінки та бідність, освіта та професійна підготовка жінок, права людини, жінки та ЗМІ, жінки та навколишнє середовище тощо.

«Минуло вже майже 24 роки, ми готуємося до 25-ї річниці цієї конференції, а всі ці питання залишаються вельми актуальними як для України, так і для світу», – зауважила урядова уповноважена.

Читайте також: Катерина Левченко: Гендерна політика допомагає створити суспільство з європейськими цінностями

Як відомо, 29-30 жовтня 2019 року в Женеві під егідою Європейської економічної комісії (ЄЕК) ООН та структури «ООН-Жінки» проходила Регіональна зустріч «Пекін+25» з огляду виконання Пекінської декларації та Платформи дій. Делегати та делегатки обговорювали теми боротьби з насильством проти жінок і дівчат, освіту заради забезпечення гендерної рівності, представництва жінок в держуправлінні та при виробленні рішень, зв’язок між Цілями сталого розвитку та Пекінськими зобов’язаннями.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті