Головна Статті Гендерний аудит в ДСНС: Майже 6% чоловіків перебувають у відпустці по догляду за дитиною

Гендерний аудит в ДСНС: Майже 6% чоловіків перебувають у відпустці по догляду за дитиною

3
263
Гендерний аудит в ДСНС

У державній службі з надзвичайних ситуацій завершено гендерний аудит. Про це повідомила Катерина Павліченко, заступниця міністра внутрішніх справ України.

«Рік тому ми тільки обговорювали питання методології, залучення основних гравців процесу та результати, які хочемо отримати. Вже сьогодні ми отримали ці результати та накреслили наступні наші кроки для реалізації всіх напрацювань», – зазначила вона.

Поки результати аудиту оприлюднено лише частково.

Зокрема відомо, що згідно з його висновками:

▪️спостерігається щорічна позитивна динаміка збільшення частки працюючих жінок у системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій на 0,5%;

▪️існує гендерний дисбаланс серед осіб рядового та начальницького складу (кількість жінок у 2020 році становила 11,1% та 88,9% чоловіків);

▪️у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку перебуває 5,9% чоловіків із числа працюючих в органах та підрозділах Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Катерина Павліченко
Катерина Павліченко

«Гендерний аудит – це найкращий інструмент, який дає можливість дослідити та оцінити наявні потреби та проблеми, визначити сильні сторони та прогалини, знайти інноваційні підходи для впровадження позитивних практик, а також сформувати нові політики впровадження гендерної рівності», – відзначила Павліченко.

Читайте також: Катерина Павліченко: «Я збираюся провести в МВС гендерний аудит»

ДСНС є першим відомством в системі МВС України, де завершено глибинний гендерний аудит. У процесі аудиту було проведено більше 10 внутрішніх зустрічей, більше 25 тренінгів для особового складу, низку інтерв’ю, опитано більше 1500 працівників, проаналізовано більше 400 нормативно-правових актів.

За результатами аудиту підготовлено комплексний план заходів, який стане дорожньою картою поступового створення рівноправного середовища в підрозділах ДСНС.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті