Головна Статті ПАРЄ вперше обрала жінку на посаду генерального секретаря

ПАРЄ вперше обрала жінку на посаду генерального секретаря

2
667

Парламентська асамблея Ради Європи обрала Деспіну Хатзівассіліу-Цовіліс на посаду генерального секретаря, і вона стала першою жінкою, що обійняла цей пост за 72-річну історію Асамблеї. Про це повідомляє «Європейська правда», посилаючись на сайт ПАРЄ.

Термін її повноважень – п’ять років, починаючи з 1 березня 2021 року. Вибори проводилися за допомогою електронного голосування за участю 96,46% парламентаріїв.

Читайте також: Марія Мезенцева: що відомо про нову голову української делегації в ПАРЄ

Хатзівассіліу-Цовіліс – громадянка Греції, вже 21 рік працює з парламентаріями з усієї Європи в Парламентській асамблеї, очолюючи комітети з моніторингу та з політичних питань. Вона почала свою кар’єру в Раді Європи в 1993 році в Європейській комісії з прав людини.

Хатзівассіліу-Цовіліс – докторка права, має докторський ступінь із Європейської конвенції про права людини в Інституті Європейського університету у Флоренції.

Відповідно до Регламенту Асамблеї генеральний секретар забезпечує належне функціонування ПАРЄ, виконує її рішення і координує роботу комітетів.

Хатзівассіліу-Цовіліс очолить секретаріат із приблизно 90 співробітників, який допомагає президенту і членам Асамблеї виконувати їх роботу і забезпечує належне проведення парламентських засідань.

Нагадаємо, генсеком Ради Європи раніше стала голова МЗС та віце-прем’єрка Хорватії Марія Пейчинович-Бурич.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті