Головна Статті Головна лікарка Шотландії пішла у відставку через порушення правил карантину

Головна лікарка Шотландії пішла у відставку через порушення правил карантину

0
680

Головна лікарка Шотландії Кетрін Колдервуд визнала, що двічі порушувала карантинні обмеження уряду та подала у відставку. Про це повідомляє The Guardian.

The Scottish Sun в суботу, 4 квітня, опублікувала фото, що свідчили, що Колдервуди та їхні троє дітей провели вечір п’ятниці у своїй заміський садибі, а також прогулювалися з собакою вздовж узбережжя на одному з громадських пляжів. Уряд Шотландії спершу заявив, що головлікарка відвідала свій приморський будинок, щоб «перевірити його».

Сама Колдервуд підтвердила, що двічі їздила з родиною до заміського будинка на морі, проте вибачилася за свої дії, не оголошуючи при цьому про відставку. Однак ближче до вечора неділі, 5 квітня, головна лікарка все ж вирішила покинути посаду «з важким серцем».

«Обґрунтована увага до моєї поведінки ризикує стати відволікаючим фактором від надзвичайно важливої роботи, яку уряд і медичні працівники повинні зробити, щоб вивести країну з цієї пандемії коронавіруса», – сказала вона в своїй заяві.

Коментуючи відставку Колдервуд, перша міністерка Шотландії Нікола Стерджен заявила, що сподівалася, що Колдервуд зможе залишитися на посаді, проте потім погодилася, що публічне невдоволення шкодить повідомленням уряду.

«Зрозуміло, що помилка, яку вона зробила – хоча вона щиро і чесно вибачилася за це – ризикує відволікти увагу та підірвати впевненість у повідомленнях уряду про охорону здоров’я у цей вирішальний час. Це не є ризиком, який ми бажаємо брати на себе», – сказала Нікола Стерджен.

Відставка Колдервуд стала наслідком гострої критики з боку опозиційних лідерів, представників громадськості та жителів села Ерлсферрі, де сім’я головної лікарки має будинок на морі. Наголошувалося, що Колдервуд є голосом інформаційної кампанії уряду Шотландії щодо карантинних обмежень, що саме вона закликає людей уникати всіх несуттєвих подорожей, отже, не має права сама порушувати свої ж вимоги.

Нагадаємо, Шотландія ввела жорсткі обмежувальні заходи для боротьби з коронавірусом, зокрема, заборону на вихід з будинку без поважних причин. Також з 20 березня в Шотландії закрилися всі школи.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті