Головна Статті Громадська рада з гендерних питань просить підтримати законопроєкт про реєстровані партнерства

Громадська рада з гендерних питань просить підтримати законопроєкт про реєстровані партнерства

3
1,025
реєстровані партнерства

Громадська експертна рада з гендерних питань при МФО «Рівні можливості» звернулася до народних депутатів та депутаток, а також до депутатів і депутаток місцевих рад, аби ті підтримали законопроєкт №9103 «Про інститут реєстрованих партнерств». Відповідне звернення опубліковане на сторінці ради у Фейсбуку.

У зверненні наголошують, що законопроєкт №9103 не визнає одностатеві шлюби та не дозволяє усиновлення одностатевими парами дітей.

Читайте також: Резолюція Європарламенту про одностатеві шлюби: чим важлива для України

Натомість, закон визначає правові та організаційні засади реєстрованих партнерств. Зокрема визначає правовий статус, права та обов’язків партнерів і парнетрок, правовий режим майна, питання спадкування, соціальний захист, права у разі смерті чи зникнення парнера чи партерки. 

Реєстрованим партнерством можуть скористатися будь-хто: військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари.

«Намагання підірвати гуманістичний, принципово світський сенс цього законопроєкту є типовою схемою спекулювання християнськими цінностями та неіснуючими загрозами, які нібито може викликати прийняття цього закону. Коріння таких «лякалок» у «руськомірських скрєпних загрозах», якими Росія і московський патріархат постійно лякає Україну й увесь світ. Але в Україні реформується не лише суспільство, а й церква, яка еволюціонує разом із суспільством, і яка здатна критично сприймати зміни», —  зазначають у зверненні.

Україна — демократична європейська держава, де поважають права людини

Громадська експертна рада з гендерних питань також зауважила, що ухвалення цього закону є обов’язком держави. Адже Україна — демократична європейська держава, де «поважають права людини, зокрема право на рівність».

Уперше обов’язок нашої держави запровадити інститут партнерств було закріплено ще у 2015 році у Плані дій на реалізацію Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року і строк для ухвалення цього закону був до 2017 року. Зараз це зобов’язання було перенесено до Плану дій до 2023 року, тобто і новий строк на його запровадження вже добігає кінця.

Війна загострила потребу в ухваленні закону про реєстровані партнерства

У зверненні також наголошують, що повномасштабна війна не є причиною для відтермінування ухвалення закону про партнерства.

«Натомість вона актуалізує і загострює потребу в ньому. Адже сотні представників ЛГБТ-спільноти зараз ризикують своїми життями задля захисту України у складі ЗСУ, НГУ та інших силових структурах, вони є військовими медиками, волонтер(к)ами, а деколи воюють і обидві людини з пари.

Партнери цих осіб досі не мають жодного статусу і жодних прав, що були б гарантовані державою. Ухвалення цього закону вирішить майнові права таких пар, а також право на спадок у разі загибелі одного / однієї особи з пари», — зазначають у зверненні.

Про підтримку законопроєкту №9103 також просять у президента. Відповідна петиція зареєстрована на сайті.

Як йдеться у дописі громадської ради із гендерних питань, президент України у відповідь на петицію № 22/144562-еп уже підтвердив свою підтримку запровадженню інституту зареєстрованого цивільного партнерства. Тепер такої підтримки просять органів державної влади та місцевого самоврядування.

Нагадаємо, раніше Всеукраїнська рада церков і ПЦУ виступили проти ухвалення згаданого законопроєкту. 

Крім того, депутати Луцької міської ради підтримали звернення до Верховної Ради з вимогою не допустити ухвалення законопроєкту №9103. 

Також у Львівській обласній раді створили депутатську групу «За християнські цінності». Уповноваженою групи визначии депутатку Ірину Сех. Вона відразу запропонувала внести до порядку денного звернення до Верховної Ради про неприпустимість ухвалення законопроєкту №9103. Це звернення розглянуть на наступній сесії , яка відбудеться 6 квітня. 

Ілюстрація — Правозахисний ЛГБТ-Центр

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті