Головна Статті Громадські організації пропонують запровадити День українського жіночого руху

Громадські організації пропонують запровадити День українського жіночого руху

2
904

В Україні пропонують відзначати День українського жіночого руху 8 грудня, пише Центр гендерної культури.

Щоб запровадити свято, звернулися із листом до президента України Володимира Зеленського.


Читайте також: Як добре ви знаєте український жіночий рух? (ТЕСТ)


У листі відзначають, що встановлення Дня українського жіночого руху сприятиме «відновленню історичної пам’яті українського народу. Стане джерелом громадянсько-патріотичного становлення суспільства та формування почуття гордості за видатних українок та українців, які зробили значний внесок на шляху рівності та недискримінації».

День обрали невипадково, адже 8 грудня 1884 року в Станіславові (Івано-Франківськ) відбулися перші установчі збори організації «Товариство руських женщин». Організацію започаткувала українська письменниця Наталія Кобринська. Цей день поклав початок українському жіночому руху, якому цьогоріч виповнюється 140 років.


Читайте також: Тетяна Ісаєва про 140-річчя жіночого руху: Не можу надивуватися, якими неймовірними були ці українки


Крім того, у зверненні до президента відзначається, що жіночий рух активно працює над досягненням рівності між чоловіками та жінками у різних сферах. Він ставить питання про подолання гендерної нерівности, бореться з сексизмом та дискримінацією. Зокрема, як нагадують ініціаторки, завдяки зусиллям жіночих організацій була розроблена і ухвалена низка законів, стратегій, програм і планів дій, націлених на подолання гендерної нерівності.

Віцеголова Центру гендерної культури Тетяна Чернецька зауважує, що День українського жіночого руху не можна порівнювати з відзначенням 8 березня. А запровадження окремого дня допоможе поширити інформацію про український жіночий рух:

«8 березня — Міжнародний день боротьби жінок за права та міжнародний мир. А 8 грудня — це суто український день, коли ми говоритимемо про історію українського жіночого руху.

На жаль, ми не знаємо історії та досягнень українського жіночого руху. Тож у такий спосіб вшануємо і будемо вшановувати пам’ять наших попередниць».

Запровадження Дня українського жіночого руху також підтримала Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко. Також Апарат Уповноваженої спрямував лист до Міністерства культури та інформаційної політики з проханням підтримати ініціативу.

Оскільки свято не передбачає вихідний та видатків із бюджету, то, як каже Чернецька, рішення президента має бути достатньо, аби в Україні з’явився День українського жіночого руху.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті