Головна Статті Халла Томасдоттір стала президенткою Ісландії

Халла Томасдоттір стала президенткою Ісландії

1
681
Халла Томасдоттір

Інвесторка та бізнесвумен Халла Томасдоттір перемогла на президентських виборах в Ісландії. У свої повноваження новообрана президентка вступить із 1 серпня.

Халла Томасдоттір стане другою жінкою на посаді президента в Ісландії. Першою була Віґдіс Фіннбоґадоуттір, яка очолювала країну із 1980 по 1996 роки.

У трійці лідерок також експрем’єрка Ісландії Катрін Якобсдоттір та професорка Гарвардського університету Халла Хрунд Логадоттір. Загалом участь у виборах взяло дванадцять кандидатів.

За Халлу Томасдоттір проголосували 32,8% виборців. Вона стане наступницею Гвюдні Торлаціуса Йоуганнессона, який іде у відставку після двох чотирирічних термінів.


Читайте також: Віола Амгерд стала президенткою Швейцарії


Халла Томасдоттір
Халла Томасдоттір із сином під час оголошення результатів

Новообрана президентка відома підтримкою освіти та ініціатив щодо розширення прав жінок. Також вона виступає за сталий розвиток, рівність та прозорість у бізнесі. 

Ісландія є парламентською республікою, в якій посада президента має більш церемоніальний характер. Утім, президент має право ветувати закони та скликати референдуми. 

2016 року Халла Томасдоттір уже брала участь у президентських виборах, тоді вона посіла друге місце. А згодом виступила на TED, де розповіла про свій досвід кандидування та чому настав час жінкам балотуватися у президентки.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті