Головна Статті Харківські депутати проголосували за приєднання до Хартії рівності

Харківські депутати проголосували за приєднання до Хартії рівності

0
695

 

Депутати Харківської міської ради проголосували за проект рішення про приєднання Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. Відповідний проект підготувала депутатка Ольга Чічіна, керівниця депутатської групи з гендерних питань.

Далі буде розроблено план дій на два роки та підписання самого документа.

У цьому плані передбачено збір та аналіз інформації про людей, що населяють місто та їхні потреби (так званий гендерний аналіз) та подальше планування розвитку міста з урахуванням конкретних запитів мешканців.

Як відомо, першим містом в Україні, яке приєдналося до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, стала Вінниця. Це відбулося у червні 2017 року. У липні 2018 року до Хартії долучився Житомир, трохи згодом також Ірпінь. Ці міста вже відображені на Європейському атласі.

Вже проголосували, але ще не відмічені в атласі Бровари, Одеса, Ужгород, Вільнянськ, Маріуполь, Мелітополь.

Хартію у 2004 році розробила Рада європейських муніципалітетів і регіонів (РЄМР). Хартія, підтримана Європейською комісією, закликає місцеві та регіональні органи самоврядування взяти на себе зобов’язання використовувати наявні повноваження і партнерства для досягнення більшої рівності своїх громадян.

Підписання Хартії дозволяє органам місцевого самоврядування публічно продемонструвати відданість принципам рівності жінок і чоловіків та зобов’язання  реалізовувати їх на території своєї діяльності. Для цього кожний орган-підписант розробляє План дій для досягнення рівності, у якому визначено пріоритети, дії та ресурси для їх реалізації.

Текст Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад українською та англійською доступний  на сайті Асоціації міст України:

The European Charter for Equality Of Women And Men in Local Life (download)

Європейська хартія рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад (завантажити)

Також там можна завантажити типовий проект рішення місцевої ради про приєднання до Хартії (завантажити).

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Леся Ганжа
Більше публікацій Статті