Головна Статті Хто веде Фейсбук віце-прем’єрки? 50% провів дослідження акаунтів українських політикинь

Хто веде Фейсбук віце-прем’єрки? 50% провів дослідження акаунтів українських політикинь

0
1,141

Нещодавно прем`єрка Нової Зеландії Джасінда Ардерн  в оригінальний спосіб повідомила в соцмережах про свою вагітність. І отримала безліч слів підтримки від своєї аудиторії.

Сайт “50%” спробував з`ясувати, наскільки відкритими у віртуальному світі є українські політикині.  Чи самостійно вони ведуть свої сторінки в соцмережах і чи звертаються за допомогою до піарників.

Дехто із українських політикинь активно повідомляє про свою діяльність, перетворюючи сторінку на місце для прес-релізів. А от особисте життя у Фейсбуці для них табу.

В інших на сторінках у соцмережах можна побачити й емоційні реакції на різноманітні суспільні ситуації, фото дітей чи враження про відпочинок.

Ірина Геращенко, перша заступниця голови Верховної Ради України, має профіль у Фейсбуку. У неї більше 75 тисяч підписників.

Жінка пише не лише про роботу, а й  про відпочинок із сім`єю.  Також час від часу з`являються її думки про важливі події в Україні.

Геращенко зокрема описує свої подорожі, а в гострих дискусіях наголошує на своїх правоцентристських політичних поглядах.

Як відгук на розслідування щодо відпустки Президента Петра Порошенка на Мальдівах, віце-спікерка опублікувала допис, що в Україні «моралізаторство, лівацтво і популізм як цунамі, накриває ці сфери діяльності».

На сторінці є чимало фото з іншими політиками та політикинями, розповідей про звільнених з полону українців – адже це один з напрямків політичної діяльності Ірини Геращенко.

Разом з цим вона може написати про те, як із сім`єю  ліпить сніговика.

У міністерки охорони здоров`я Уляни Супрун є дві сторінки у Фейсбук та одна в Твіттері.

Одна сторінка у Фейсбук – публічна, а не персональна, де кожен допис стосується діяльності Супрун на посаді. Інша має приватний характер, де жінка ділиться своїми вподобаннями, робить чимало репостів, які стосуються спогадів про Революцію Гідності та про війну.

Публічна сторінка міністерки охорони здоров`я Уляни Супрун

Найбільша розкутість, яку дозволила собі пані Супрун, – це розмістила веселе фото в ковпаках Санти зі своїми друзями.

На  сторінці Твіттер Уляни Супрун  є чимало інформації про її професійну діяльність, привітання з Водохрещем та спогади також про події Революції Гідності.

Народна депутатка Вікторія Сюмар в соціальній мережі Фейсбук презентує свою професійну діяльність.  В політикині чимало інформації про діяльність комітету з питань свободи слова, в якому вона головує.

В неї 34 тисячі 942 підписники.

Крім інформації про її професійну діяльність, іноді на сторінці з`являються  фото з подорожей.

Політикиня пише на сторінці про  любов до українського кіно. Зокрема, вітає авторів українських фільмів «Будинок “Слово”», що братиме участь в найбільшому фестивалі у Скандинавії, або відзначає, що права на український фільм-фентезі «Сторожова застава» продано в багато країн світу.

Віце-прем`єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцандзе публікує чимало інформації у Фейсбук про свою професійну діяльність.

Сайту «50%» жінка розповіла, що свій особистий акаунт у Фейсбук веде сама.

«Інколи, коли пост, який хочу зробити, потребує додаткової роботи (аналізу, перевірки фактів), доручаю це зробити своїм комунікаційникам і дати мені «сировину» для посту. Але кінцевий текст і рішення, що саме, коли і як постити – завжди за мною. Також сама відповідаю на повідомлення, які надсилають мені в фб, і, якщо це звернення, що потребує опрацювання, передаю інформацію своїм помічникам. Жодна людина, окрім мене, не має доступу до моєї особистої сторінки», – розповідає політикиня.

А сторінка Офісу Віце-прем`єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, за словами пані Іванни, має кілька модераторів.

«Сторінку менеджерить моя комунікаційна команда, тегаючи мене там, де потрібно.  Є концепція наповнення сторінки і непогана динаміка приросту користувачів, незважаючи на те, що працює вона трохи більше ніж півтора року, а контент для неї – досить складний за змістом», – додає пані віце-прем`єрка.

Її сторінка у Twitter переважко англомовна.  І цільова аудиторія – це дипломати, представники міжнародної спільноти та медіа.

«Її веду я і моя команда. Цю сторінку вести найскладніше, тому що Twitter потребує і високої оперативності повідомлень, і лаконічності текстів, і якісного володіння англійською. Якоїсь особливої стратегії презентування мене як публічної особи немає. Натомість ми разом із комунікаційниками постійно працюємо над тим, як комунікувати європейську, євроатлантичну інтеграцію та політику гендерної рівності», – прокоментувала нам віце-прем’єрка.

«Чи відрізнялася б моя сторінка як політикині від тієї сторінки, якби я була приватною особою? Певно, вона була б менш насиченою, з огляду на те, що посада визначає інтенсивність подій та комунікації. Але я вже багато років є публічною людиною, і для мене ніколи не було проблемою висловлювати свою громадянську позицію з будь-яких питань. Звісно, я завжди думаю, що пишу», – резюмує пані Климпуш-Цинцадзе.

Голова Харківської ОДА Юлія Світлична має  більше 28 тисяч підписників на своїй сторінці у Фейсбук. На її сторінці інформація лише про роботу. Немає дописів про її сім`ю та друзів.

Кожна публікація  – це певний звіт про діяльність голови ХОДА, її відвідування тих чи інших заходів в Харкові, відкриття мостів, участь в спортивних заходах міста. Є чимало фото, на яких вона бере участь в різдвяних заходах, проте все це радше є звітами прес-служби, ніж особистими фото у профілі.

 

До того, як жінка стала очолювати облдержадміністрацію, вона була першою заступницею теперішнього глави АПУ, а раніше очільника Харківської ОДА Ігоря Райніна. І в основному на її сторінці теж були дописи про роботу.

Цікаво, що жінка зареєструвалась в соцмережі в 2013 році. Тоді на її сторінці був опублікований один допис на підтримку Євромайдану. А от в 2014 році не було жодного допису.

Ми намагалися дізнатися про причини такої презентації себе у соціальних мережах, проте відповідь не отримали. Звідси висновок: через Фейсбук до пані Юлії не достукатися.

Зовсім інакше себе поводить Ірина Суслова. Народна депутатка охоче розповіла сайту «50%» про те, що свою сторінку у Фейсбуці веде особисто.

Політикиня очолює підкомітет  з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету Верховної Ради України з питань захисту прав людини, тому в неї  на сторінці багато дописів про боротьбу з дискримінацією в Україні, відстоюванням гендерної рівності.

«Водночас я багато пишу про особисте й не вважаю, що статус народного депутата цьому якось заважає. Певна стратегія презентації мене як публічної особи відсутня, але є розуміння, що на моїй сторінці повинна відображатись інформація, яка пріоритетна для мене як для народного депутата. Це боротьба за досягнення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків й захист прав людини», – додає жінка.

Свою сторінку у мережі Фейсбук депутатка розглядає як інструмент комунікації з громадянами, експертним середовищем та ЗМІ. Він дозволяє оперативніше реагувати на усі виклики, що постають перед країною та політикинею особисто.

Час від часу ЗМІ подають новини із посиланням на Фейсбук Ірини Геращенко, Ірини Суслової, Уляни Супрун чи Іванни Клімпуш-Цинцадзе, що сприяє тому, що  суспільство сприймає цих жінок як ньюзмейкерів та агентів у владі.

Аріна Крапка, для 50%

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Статті